خرید سوله

خرید سوله

خرید سوله مانند خرید ملک شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. در صورتی که از نکات خرید سوله مناسب غافل شوید، ضرر زیادی را متحمل خواهید شد. سوله‌ها انواع مختلفی دارند و قبل از این که اقدام به ساخت سوله کنید، باید کاربرد آنها و نیاز کسب و کار خود را در نظر بگیرید. در ادامه مطلب قصد داریم به صورت کامل، خرید انواع سوله را مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی انواع سوله برای خرید؛ چه نوع سوله‌ای بخریم؟

نکات خرید سوله

قبل از این که به نکات خرید سوله بپردازیم، بهتر است انواع سوله را بشناسید. برای خرید سوله به طور کلی ۴ گزینه پیش روی شماست. در ادامه به بررسی این ۴ گزینه خواهیم پرداخت.

۱. خرید سوله تیرورقی

یکی از قدیمی‌ترین انواع سوله‌ها هستند که در بسیاری از صنایع هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع سوله‌ها وزن نسبتا سنگینی دارند. به همین دلیل برای برخی کاربری‌ها خیلی مناسب نیستند. البته نباید از این نکته هم غافل شد که سوله تیرورقی، مقاومت و استقامت بالایی دارند. برای سوله‌هایی با مساحت کم از نوع تیرورقی استفاده می‌شود و دهانه آنها هم معمولا کمتر از ۱۸ متر است.

۲. خرید سوله خرپایی

این نوع سوله‌ها کاملا به‌روز و مدرن هستند؛ چرا که با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا ساخته می‌شوند. سوله خرپایی وزن بسیار سبکی داشته و از قیمت نسبتا پایینی هم برخوردارند. خرید سوله خرپایی مزایای زیادی دارد. اگر قصد دارید دهانه سوله شما بیشتر از ۱۸ متر باشد، بهترین گزینه سوله خرپایی است. همچنین با انتخاب سوله خرپایی، امکان این که مساحت کلی سوله شما بیشتر از ۱۰۰۰ متر شود، فراهم خواهد شد.

۳. خرید سوله یو بی ام

از دیگر انواع سوله‌ها، می‌توان به یو بی ام اشاره کرد که با استفاده از دستگاه‌های مخصوص ساخته می‌شود. برای ساخت این نوع سوله‌ها، ورق‌ها را در دستگاه مخصوص قرار می‌دهند. این نوع سوله‌ها طرفدار زیادی ندارند و با استقبال خاصی مواجه نمی‌شوند.

۴. خرید سوله دست دوم

آخرین گزینه‌ای که برای خرید سوله در اختیار دارید، سوله دست دوم است. با توجه به این که قیمت‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کنند، خرید سوله دست دوم گزینه به‌صرفه‌ای محسوب می‌شود. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که خرید سوله دست دوم باید با دقت بیشتری انجام شود؛ چرا که احتمال کلاهبرداری در این نوع خرید بالاست. برای خرید سوله دست دوم، باید دقت زیادی به خرج دهید.

مهم‌ترین نکات خرید سوله که باید بدانید!

از کجا سوله بخریم

برای این که سوله مناسبی خریداری کنید، باید نکات زیادی را مدنظر بگیرید. در ادامه به تشریح مهم‌ترین نکات خرید سوله می‌پردازیم:

از قوانین و مجوزها آگاه باشید!

قبل از هر چیزی باید از قوانین و مجوزهای خرید سوله آگاهی کامل داشته باشید. به هر حال خرید و اجرای سوله در هر منطقه‌ای قوانین و شرایط خاص خود را دارد. شما باید نسبت به همه این قوانین و ضوابط آگاهی داشته باشید.

مصالح سوله را بررسی کنید

برای این که سوله مناسبی خریداری کنید، باید به مصالح آن هم دقت داشته باشید. مصالح به کار رفته در سوله روی قیمت آن هم موثر هستند. همچنین سوله‌هایی که مصالح خوبی دارند از مقاومت بالایی هم برخوردار خواهند بود.

اندازه و ابعاد سوله را محاسبه کنید

همانطور که می‌دانید، سوله‌ها در ابعاد مختلف ساخته می‌شوند. به همین دلیل ابتدا باید نوع فعالیت خود را در نظر بگیرید. نسبت به نوع کسب و کار خود، باید ابعاد مناسبی را برای سوله انتخاب کنید. این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و برای انتخاب ابعاد دقیق، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید.

پوشش سقف و دیواره‌ها را بررسی کنید

سقف و دیواره‌ها اهمیت زیادی در سوله دارند. وقتی قصد خرید سوله را دارید، حتما نوع پوشش سقف سوله و دیواره‌ها را بررسی کنید. معمولا سقف و دیواره‌ها از نوع ورق گالوانیزه، پلی اورتان و … هستند.

به دفترچه محاسبات سوله توجه داشته باشید

یکی از مواردی که می‌توانید از فروشنده سوله دریافت کنید، دفترچه محاسبات سوله است. توجه داشته باشید که حتما فروشنده این دفترچه را همراه خود داشته باشد. در این دفترچه نکات و دستورالعمل‌های مربوط به فونداسیون سوله و … وجود دارند. با داشتن این دفترچه، می‌توانید نکات فنی را خیلی راحت بررسی کنید. در صورت عدم وجود دفترچه محاسبات، حتما باید از کارشناس کمک بگیرید.

نحوه نوشتن قرارداد سوله

قرارداد خرید سوله

بعد از بررسی نکاتی که به آنها اشاره کردیم و انتخاب سوله مدنظر، بهتر است اطلاعاتی هم در مورد قراردادهای سوله داشته باشید. اگر در بستن قرارداد سوله ناشیانه عمل کنید، ممکن است ضرر زیادی را متحمل شوید. اولین نکته‌ای که در مورد قرارداد سوله باید مدنظر داشته باشید، نوع قرارداد است. قرارداد سوله به دو نوع وزنی و متری تقسیم می‌شود. بهتر است با افرادی که در این زمینه سررشته دارند مشورت کنید.

برای مثال ممکن است آبریزها یا کنسول کناره سوله را هم در قرارداد بگنجانند. این موضوع باعث می‌شود که مبلغ زیادی به سوله اضافه شود. بهتر است این نکات را در نوشتن قرارداد رعایت کنید تا متحمل ضررهای سنگین نشوید.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم به صورت جامع، خرید سوله و نکات مربوط به آن را بررسی کنیم. قبل از این که نسبت به خرید سوله اقدام کنید، باید چند نکته را بدانید. اول این که بهتر است نوع سوله را انتخاب کنید. سوله‌ها به طور کلی ۳ نوع هستند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. بعد از آن نوبت به ابعاد سوله می‌رسد. ابعاد سوله را با توجه به نیاز کسب و کار خود انتخاب کنید. همچنین باید به مصالح سوله هم توجه داشته باشید.

به هر حال سوله‌ای که خریداری می‌کنید، باید از مصالح مناسب و باکیفیت ساخته شده باشد. در نهایت هم قرارداد سوله باید با دقت بسته شود. نوع قرارداد سوله‌ها به صورت متری یا وزنی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مشاوره قبل از ساخت می توانید با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس گرفته و با متخصصین اعتمادسازه مشورت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان