...
سوله آشیانه هواپیما

سوله آشیانه هواپیما

سوله آشیانه هواپیما از نوع سوله سنگین است که فضای گسترده و سرپوشیده‌ای را ارائه می‌دهد. ساخت این سازۀ بزرگ به کمک اسکلت فلزی و محکم انجام می‌شود و راهکاری عالی و مقرون‌به‌صرفه برای نگهداری از هواپیماها است.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

این آشیانۀ ایمن در اندازه و انواع مختلف طراحی می‌شود و هزینه ساخت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر قیمت سوله آشیانه هواپیما، اندازۀ سفارش‌داده‌شدۀ آن است. هرچه سوله ای که سفارش می‌دهید، ابعاد بزرگتری داشته باشد، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

سوله آشیانه هواپیما چیست؟

سوله آشیانه هواپیما

این سوله مانند دیگر سوله‌ها از جنس فلز است و می‌تواند کاربرد متفاوتی داشته باشد. سوله آشیانه هواپیما تنها یک محفظه فلزی نیست؛ بلکه همانند یک انبار محافظ عمل می‌کند و بر اساس اندازه و تعداد هواپیما طراحی و ساخته می‌شود. وزن سوله نیز با توجه به نوع کاربری آن می‌تواند متفاوت باشد. هرچه ارتفاع سوله بالاتر رود، وزن آن نیز افزایش می‌یابد.

انواع سوله آشیانه هواپیما

شرکت سوله آشیانه هواپیما

در موارد زیر با انواع سوله‌ های مناسب آشیانه هواپیما آشنا می‌شوید:

۱. تی آشیانه

این مدل سوله جز محبوب‌ترین مدل‌ها است که قیمت مناسبی نیز دارد. معمولاً افراد دارای هواپیماهای کوچک، از ساختار تی شکل آشیانه استقبال می‌کنند. دلیل نامگذاری آشیانه مدل تی، وجود درهای جداگانۀ قفل است که با سوله‌های کناری دیوار مشترک دارد. به همین خاطر، هزینه ساخت آن بسیار منصفانه است و در کمترین فضا اجرا می‌شود.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

۲. آشیانه جعبه

این سوله جزو بزرگ‌ترین آشیانه‌های هواپیما است و قابلیت نگهداری انواع هواپیماها از جمله کوچک، هلیکوپتر و جت‌های تجاری را دارد. از نظر ظاهری، شبیه جعبه‌ای مستطیل شکل است که فضای مناسبی برای جابه‌جایی هواپیماها فراهم می‌کند. اما برای ساخت آن باید هزینۀ بیشتری نسبت به مدل تی در نظر گرفته شود. معمولاً از آشیانه جعبه برای کسب‌وکارهای هوانوردی و ناوگان هواپیمایی استفاده می‌کنند.

۳. آشیانه مشترک

آشیانه مشترک یا آشیانه اجتماعی مناسب نگهداری چند هواپیما ساخته می‌شود. مالکان هواپیما برای صرفه‌جویی در هزینه ساخت سوله، از این سازه برای نگهداری هواپیماهای خود استفاده می‌کنند و هزینه ساخت و نگهداری میان آن‌ها تقسیم می‌شود. در واقع انتخاب این مدل سوله میان خلبانان خصوصی و افراد علاقه‌مند به هوانوردی بسیار رایج است و به‌عنوان راهکاری مناسب، ایمن و مقرون‌به‌صرفه به حساب می‌آید.

نحوه ساخت و اجرای سوله آشیانه هواپیما

ساخت سوله آشیانه هواپیما

برای ساخت سوله هواپیما باید به شرایط لازم توجه ویژه داشته باشید. دقت به جزئیات مربوط به حمل‌ونقل هوایی، قوانین و مقررات آشیانه و اجارۀ فرودگاه بسیار ضروری است. اکثر آشیانه‌ها از سوله‌های فلزی ساخته می‌شود. اما برخی از آن‌ها ساخته‌شده از چوب و بتن هستند. از آشیانه می‌توان برای کارگاه تعمیراتی و مونتاژ قطعات استفاده کرد. همچنین فضای مناسبی برای نگهداری هواپیماهای جاسوسی و ماهواره‌ای است.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

نکات مهم برای سفارش سوله آشیانه هواپیما

خرید سوله آشیانه هواپیما

برای ساخت و اجرای سوله باید به پارامترهای مهم گفته‌شده در زیر توجه کرد:

  • سوله باید استحکام و مقاومت کافی در برابر نیروهای حاصل از طوفان، زلزله، بارش شدید برف و باران و… داشته باشد.
  • قبل از هر کاری بار قابل تحمل از سوی جرثقیل محاسبه شود.
  • ارتفاع و طول سوله بر اساس هواپیما و دیگر تجهیزاتی که قرار است داخل سوله قرار گیرد، محاسبه شود.
  • انتخاب نوع پوشش برای سوله هواپیما فراموش نشود. این پوشش از متریال مختلف مانند ورق‌ گالوانیزه، ساندویچ پانل و پشم شیشه قابل اجرا است.
  • ابعاد دهانه سوله باید طوری انتخاب شود که هواپیما به‌راحتی داخل آن قرار گیرد و بزرگ بودن دهانه از نظر طول و عرض بسیار اهمیت دارد.
  • شیب سقف سوله در طراحی و اجرای آشیانه هواپیما از دیگر نکات مهم است که باید توجه کافی به آن داشته باشید.

قیمت سوله آشیانه هواپیما

سفارش سوله آشیانه هواپیما

اولین موردی که هزینه ساخت سوله آشیانه هواپیما را مشخص می‌کند، ابعاد و وزن آن است. معمولاً سوله‌های نگهداری هواپیما با وزن سنگین‌تری طراحی می‌شوند و نسبت به سوله‌های سبک قیمت بالاتری دارد. همچنین طراحی اصولی سوله و سبک مورد نظرتان روی آن تأثیر مستقیم می‌گذارد.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

در حالت کلی، سوله‌ها از جمله سازه‌های پرکاربردی هستند که سرعت و اجرای طرح و پروژه‌های عمرانی را دوچندان می‌کنند. قیمت آن‌ها نیز بر اساس عوامل زیر مشخص می‌شود:

قیمت فولاد و فلزات

یکی از عوامل تعیین‌کنندۀ قیمت سوله آشیانه هواپیما، قیمت روز فولاد و مصالح مورد نیاز است. قیمت این موارد به‌طور روزانه تغییر می‌کند. البته امکان ساخت سوله با مصالح پروفیلی وجود دارد که هم موجب کاهش وزن و هم صرفه‌جویی در هزینه می‌شود. اما این ایده برای ساخت سوله مناسب هواپیما مناسب نیست.

اندازه و ابعاد سوله

ابعاد سوله از دیگر عوامل موثر بر قیمت سوله است. معمولاً سوله سنگین نسبت به سوله سبک از ابعاد دهانه بیشتری بهره‌مند هستند و این موضوع روی قیمت تمام‌شدۀ آن‌ها تأثیر مستقیم می‌گذارد.

هزینه حمل‌ونقل سوله

برای ساخت سوله نیاز به اجزای فولادی و سنگین است که برای جابه‌جایی آن‌ها باید هزینۀ مشخصی در نظر گرفته شود. هزینۀ جابه‌جایی مصالح و اجزای تشکیل‌دهندۀ سوله نیز به وزن و ابعاد آن‌ها بستگی دارد.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

مدل آشیانه

آشیانه هواپیما در مدل‌های مختلف مانند تی، جعبه و مشترک ساخته می‌شود. هرکدام از این مدل‌ها، برای هدفی خاص در نظر گرفته شده‌اند. برای مثال، آشیانه‌های تی برای هواپیماهای کوچک‌تر مناسب است. مدل‌های جعبه‌ای نیز برای هواپیماهای بزرگ کاربرد دارد.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد سوله

با در نظر گرفتن برخی ویژگی‌های خاص مانند عایق، تهویه، روشنایی و سیستم گرمایشی، هزینه اجرای آشیانه افزایش می‌یابد. با توجه به شرایط آب‌وهوایی، اجرای برخی ویژگی‌ها ضرورت پیدا می‌کند. گرمایش و تهویه مطبوع سوله نیز برای احساس راحتی کارکنان و پرسنل لازم است.

نتیجه‌گیری

ساخت سوله آشیانه هواپیما با در نظر گرفتن عوامل مختلف مانند اندازه، مکان، ویژگی‌های اضافی و… امکان‌پذیر است. همچنین با توجه به موقعیت مکانی و نوع آشیانه انتخاب می‌توان هزینۀ نهایی را مشخص کرد. بدین صورت، امکان تصمیم‌گیری آگاهانه و بر اساس نیازها وجود دارد. گروه مهندسی اعتمادسازه با عملیاتی کردن صدها پروژۀ سوله‌ سازی در سال‌های متمادی، از قابل اعتمادترین و موفق‌ترین شرکت‌های سوله‌ سازی در ایران به شمار می‌رود. برای اطلاع از قیمت سوله آشیانه هواپیما و خرید سوله، می‌توانید از طریق شماره‌تلفن ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷، با مشاوران ما در اعتمادسازه تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.