ساخت سوله جعبه ای

سوله جعبه ای

سوله جعبه ای یکی از انواع سوله های مقاوم در برابر عوامل خارجی است. این سازه از فولاد ساخته می‌شود که در برابر تغییرات آب‌وهوایی استحکام بالایی دارد و در مکان‌های صنعتی مانند نیروگاه‌های برق بسیار پرکاربرد است.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

سوله به‌عنوان یک سازه فلزی از یک سالن بزرگ با دیواره‌های فلزی ساخته می‌شود. روی آن یک پوشش شیب‌دار قرار می‌گیرد و به‌دلیل نداشتن ستون‌های داخلی، در دنیای صنعتی حضور پررنگی دارد. بیشتر سوله‌ها مثل سوله ورزشی، سوله انبار، سوله کارگاه تولیدی، سوله کارگاهی و… در قالب سوله جعبه ای طراحی می‌شوند که ارتفاع، طول و دهانه سوله با توجه به نیاز و شرایط موجود قابل تغییر است.

ساخت سوله جعبه ای

نصب سوله جعبه ای

سوله جعبه ای در فضاهای بزرگ پیاده‌سازی می‌شود و گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای ایجاد سوله پرورش دام و طیور مثل سوله پرورش بوقلمون، سوله ورزشی، سوله نمایشگاهی و… است. فولادی بودن این سازه و استحکام و مقاومت بالای آن نسبت به دیگر مدل موجب شده است در برابر تغییرات شدید دمایی و آب‌وهوا به‌خوبی دوام آورد. همچنین فرآیندهای تولید و صنعتی تحت تأثیر عوامل خارجی و فضای بیرون قرار نگیرد.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

برای اجرای این سازه از فونداسیون‌هایی برای ستون‌های بزرگ و مستحکم استفاده می‌شود. قطعات سوله به‌وسیلۀ تجیزات به‌صورت پازل به یکدیگر می‌چسبند. در آخر نیز از ورق گالوانیزه با روکش مناسب برای اجرای سقف استفاده می‌کنند. همچنین پوشش دیواره‌ها یا بدنۀ سوله به کمک مواد پوششی یا ساندویچ پنل است.

اجزای تشکیل‌دهنده سوله جعبه ای

قیمت سوله جعبه ای

هر سوله با اجزای تشکیل‌دهندۀ زیر طراحی می‌شود. اجرای سوله‌ها بر اساس فونداسیون ستون است:

ستون

این بخش از سوله از اهمیت زیادی برخوردار است و به‌عنوان اصلی‌ترین بخش سوله به حساب می‌آید. زیرا توانایی تحمل بار، وزن و ارتقا مقاومت سازه در برابر حوداث به عهدۀ ستون است.

ستون وال پست

ستون وال پست جز ستون جانبی نگه‌دارندۀ دیوار به حساب می‌آید که در ابتدا و انتهای سازه نصب می‌شود. به کمک آن نیروی باد به زمین انتقال می‌یابد.

استرات

برای اتصال قاب‌های سوله از استرات کمک می‌گیرند که این ابزار عملکرد بی‌نظیری در برابر فشار طولی دارد.

سایه بان

سایه بان یا همان سقف شیب‌دار به‌عنوان بخش اصلی به کار می‌رود.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

بادبند

بادبند یا مهاربند به دو مدل سقفی و بدنه‌ای استفاده می‌شود. این بخش وظیفۀ انتقال نیروی حاصل از باد به پی را به عهده دارد.

میله مهار

میله مهار یا سگراد روی سقف سوله جعبه ای نصب می‌شود و به‌خوبی نیروی جانبی را به وسط سوله انتقال می‌دهد.

فریم و پرلین

پرلین نقش انتقال نیروهای جانبی از سوله به ستون را به عهده دارد.

پیچ و مهره

از دیگر اتصالات سوله می‌توان به پیچ و مهره اشاره کرد که از آن هنگام قرارگیری بخش‌های مختلف سوله استفاده می‌کنند. سوله از فولاد و بتن ساخته می‌شود که پایه‌های متعددی به کمک صفحه ستون و فونداسیون به یکدیگر وصل هستند. بخشی‌های دیگر نیز وجود دارد که ستون‌ها به کمک اتصالات فلنجی به رفتر یا فریم وصل می‌شوند. رفترها اجرا و نصب سقف را بسیار راحت کرده‌اند و سقف به کمک پیچ و مهره‌ها به اتصالات فلنجی متصل می‌شود.

استعلام قیمت سوله جعبه ای

شرکت ساخت سوله جعبه ای

برای خرید سوله جعبه ای قیمت مناسب باید سراغ شرکت‌های معتبر و باتجربه بروید. به کمک کارشناسان حرفه‌ای مجموعه می‌توانید سوله مناسب با شرایط خود تهیه کنید. همچنین مشاوران تخصصی، شما را برای خرید سوله جعبه ای ارزان قیمت راهنمایی و بر اساس شرایط و ویژگی‌های درخواستی، قیمت نهایی را اعلام می‌کنند.

ثبت سفارش سوله جعبه ای

سفارش سوله جعبه ای

قبل از اجرای سوله باید محیط مورد نظر توسط سازمان نظام مهندسی مورد تأیید قرار گیرد. نیاز است تمام جزئیات با دقت بررسی و ثبت شود. بدین شکل، سوله جعبه ای بر اساس نیازها و شرایط اقلیمی آن منطقه اجرا می‌شود و به تأیید سازمان نظام مهندسی می‌رسد.

مراحل مختلفی در ساخت سوله وجود دارد که باید رعایت شود تا سوله جعبه ای استحکام کافی و عملکرد مناسب را داشته باشد. در غیر این صورت کیفیت سازه زیر سؤال می‌رود و ممکن است در برابر عوامل خارجی و فشارها به‌خوبی دوام نیاورد. فشارهای مختلفی همچون وزش باد، بارش شدید باران و بلاهایی طبیعی مانند زلزله همگی سوله جعبه ای را تهدید می‌کند که این سازه تحت هر شرایط مستحکم و مقاوم باقی بماند.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

نکتۀ مهم دیگر در خرید سوله جعبه ای، مکان نصب ستون‌ها و فوندانسیون‌ها است. علاوه‌بر این باید تعداد دهانه و قاب‌های لازم محاسبه شود. زمین مورد نظر برای نصب سوله باید شرایط لازم را داشته باشد و درصورت تأیید تمام استانداردها، طراحی سوله انجام و روند ساخت آن شروع می‌شود.

نکات مهم برای ساخت سوله جعبه ای مناسب

خرید سوله جعبه ای

استفاده از مواد اولیۀ قابل بازیافت در ساخت سوله بسیار حائز اهمیت است. رعایت این نکته باعث می‌شود انرژی کمتری بابت ساخت‌وساز صرف کنید. دیگر نکات مهم برای ساخت و اجرای سوله به شرح زیر است:

  • ابعاد و اندازه دهانه
  • نوع خاک و زمین مورد نظر برای احداث سازه
  • پوشش اجرایی
  • میزان ارتفاع سوله
  • شیب سقف
  • مقاومت لازم برای تحمل بارهای واردشده

نتیجه‌گیری

مراجعه به شرکت‌های معتبر سازنده سوله موجب می‌شود در هزینۀ نگهداری و تعمیر آن صرفه‌جویی کنید. شرکت‌هایی که از مواد اولیۀ باکیفیت استفاده می‌کنند، سازه‌های دارای طول عمر بالاتری را می‌سازند و بدین شکل هزینه نگهداری و تعمیرات به حداقل می‌رسد. گروه مهندسی اعتمادسازه با عملیاتی کردن صدها پروژۀ سوله‌ سازی در سال‌های متمادی، از قابل اعتمادترین و موفق‌ترین شرکت‌های سوله‌ سازی در ایران به شمار می‌رود. برای اطلاع از قیمت سوله جعبه‌ ای و خرید سوله، می‌توانید از طریق شماره‌تلفن ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷، با مشاوران ما در اعتمادسازه تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان