...
سوله سازی در آذربایجان شرقی

سوله سازی در آذربایجان شرقی

صنایع مختلف برای انجام فعالیت‌های خود به سازه‌هایی مثل سوله نیاز دارند. سوله‌ها از جمله سازه‌هایی هستند که خیلی سریع و با کمترین دردسر ساخته می‌شوند. ساخت این سازه‌ها در کشور ما هم رواج بسیار زیادی دارد. در استان آذربایجان شرقی با توجه به ظرفیت بالایی که در صنایع مختلف دارد، ساخت سوله در سالیان اخیر بیش از پیش گسترش پیدا کرده است. اما سوله سازی در آذربایجان شرقی چه وضعیتی دارد؟ در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

برای مشاوره سوله سازی در آذربایجان شرقی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

معرفی انواع سوله سازی در آذربایجان شرقی

قیمت سوله سازی در آذربایجان شرقی

سوله یکی از انواع سازه‌هاست که صنایع مختلف با اهدافی مثل نگهداری از تجهیزات یا محصولات، برگزاری مراسمات، پرورش طیور یا هر هدف دیگری از آن استفاده می‌کنند. برای ساخت سوله ممکن است از فلزات و سایر مصالح ساختمانی استفاده شود. با این حال سقف اغلب سوله‌ها به صورت شیبدار است. در واقع سقف شیبدار از جمله اصلی‌ترین شاخصه‌های سوله به شمار می‌رود. در منطقه آذربایجان شرقی هم با توجه به این که صنایع و کارخانجات مختلفی وجود دارد از انواع سوله‌ها استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی انواع سوله سازی در آذربایجان شرقی خواهیم پرداخت.

سوله تیرورقی

یکی از رایج‌ترین انواع سوله‌ها، سوله تیرورقی است که به نوعی سبک کلاسیک و سنتی در این زمینه هم شناخته می‌شود. استفاده از این نوع سوله ها در گذشته بیشتر رواج داشته است. با این حال امروزه هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای ساخت این نوع سوله از ورق سیاه و فولاد استفاده می‌شود. در مورد سقف این نوع سوله‌ها هم باید گفت که همان حالت کلاسیک شیبدار یا هشتی اجرا می‌شود. امروزه بنا به دلایل مختلف اجرای این سوله‌ها کمتر رایج است. از جمله دلایل عدم استفاده از سوله‌های تیرورقی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای مشاوره سوله سازی در آذربایجان شرقی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

نکته: امروزه از این نوع سوله‌ها در کشورهای پیشرفته کمتر استفاده می‌شود. با این حال برای سوله سازی در آذربایجان شرقی و بسیاری از شهرهای دیگر، هنوز هم کاربرد دارد.

سوله خرپایی

این نوع سوله‌ها با عنوان سوله سبک هم شناخته می‌شوند و کاربردهای متنوعی دارند. با توجه به محاسبات خاص و پارامترهایی که در ساخت این نوع سوله‌ها به کار می‌رود، تمایز زیادی با سایر گزینه‌ها دارند. نکته بسیار مهم در مورد این نوع سوله‌ها، توزیع یکنواخت فشار است. وقتی باد، زلزله و سایر نیروهای جانبی به سوله خرپایی فشار وارد می‌کنند، این فشارهای وارده به صورت یکنواخت در تمامی قسمت‌ها توزیع می‌شوند. به این ترتیب از خراب شدن سوله هم جلوگیری خواهد شد. از دیگر مزایای این نوع سوله‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وزن نسبتا کم
  • مقاومت و استحکام بالا
  • هزینه نهایی کمتر
  • اجرای سوله بدون محدودیت

سوله یو بی ام (UBM)

از دیگر انواع سوله سازی در آذربایجان شرقی، می‌توان به یو بی ام اشاره کرد. در این نوع سوله‌ها از ورق گالوانیزه نورد کرده و فرمی استفاده می‌شود. برای فرم دادن به ورق‌های گالوانیزه از دستگاه خاصی با نام UBM استفاده می‌کنند. در صورتی که دهانه سازه کمتر از ۳۰ متر باشد، بهترین گزینه استفاده از سوله یو بی ام است. از جمله مزایای این نوع سوله‌ها، می‌توان به هزینه پایین آنها و امکان اجرای آنها در شرایط مختلف اشاره کرد.

البته در کنار این مزایا، سوله‌های یو بی ام معایبی هم دارند که عبارتند از مقاومت پایین در برابر رطوبت، قابل اشتعال بودن و جذب‌کننده آلودگی. با این اوصاف استفاده از این نوع سوله‌ها برای صنایع غذایی، بیمارستان‌ها، مرغداری‌ها و … مناسب نخواهد بود.

آشنایی با وضعیت سوله سازی در آذربایجان شرقی

شرکت سوله سازی در آذربایجان شرقی

همانطور که اشاره کردیم، استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز به عنوان پایتخت آن، دارای مراکز صنعتی متنوع و گسترده‌ای هستند. با توجه به رشد و گسترش صنایع و شهرک‌های صنعتی در این استان، طبیعی است که ساخت انواع سوله‌ها هم رواج پیدا کند. سوله‌ها هزینه نسبتا پایینی دارند و خیلی زود هم اجرا و نصب می‌شوند. از جمله شهرک‌های صنعتی مهم و با ظرفیت آذربایجان شرقی، می‌توان به:

  1. شهرک صنعتی شهید سلیمی
  2. شهرک صنعتی آخولا
  3. شهرک صنعتی بعثت
  4. شهرک صنعتی سردار سلیمانی

اشاره کرد.

برای مشاوره سوله سازی در آذربایجان شرقی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

بررسی هزینه‌های سوله سازی در آذربایجان شرقی

هزینه سوله سازی در آذربایجان شرقی

به هر حال نمی‌توان از کنار موضوع هزینه به این سادگی‌ها عبور کرد. هر کارفرمایی که قصد اجرای سازه‌های مختلف را دارد، ابتدا به برآورد هزینه‌ها و ایجاد تعادل بودجه می‌پردازد. هزینه ساخت سوله در آذربایجان شرقی به عوامل مختلفی، از جمله نوع سوله بستگی دارد. همانطور که اشاره کردیم، سوله تیرورقی وزن سنگین و به تبع آن هزینه ساخت بالاتری هم دارد. از طرف دیگر سوله خرپایی یا سبک با توجه به وزن پایین و مصالح کم مورد استفاده در آن، هزینه کمتری هم خواهد داشت.

برای مشاوره سوله سازی در آذربایجان شرقی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

به همین دلیل قبل از اقدام به ساخت سوله، باید نوع آن را تعیین کرده و به برآورد هزینه‌های احتمالی آن بپردازید. از دیگر هزینه ساخت سوله، می‌توان به نوع مصالح به کار رفته در آنها اشاره کرد.

نتیجه گیری

با توجه به این که صنایع مختلفی در استان آذربایجان شرقی وجود دارند، نیاز به ساخت سوله بیش از پیش احساس می‌شود. امروزه سوله‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آنها برای کاربری‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب سعی کردیم انواع سوله را با مزایا و معایب آنها معرفی کنیم. از انواع سوله‌ها با توجه به ویژگی‌های آنها در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود. هزینه ساخت سوله‌ها هم به عوامل مختلفی، از جمله نوع سوله بستگی دارد. برخی سوله‌ها با توجه به متریال مورد استفاده از قیمت بالاتری برخوردارند که تمام این عوامل باید قبل از اقدام به سخت سوله در نظر گرفته شوند.

برای ساخت سوله در آذربایجان شرقی در قدم اول بهتر است با مجموعه‌ای متخصص در این زمینه مشورت کنید. گروه مهندسی اعتمادسازه با تکیه بر سال‌ها تجربه طراحی و اجرای سوله در کنار شماست تا خواسته شما را در مدت زمانی کوتاه و با پرداخت هزینه‌ای معقول اجرا کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.