سوله سازی در اراک

سوله سازی در اراک

سوله را باید یکی از پرکاربردترین سازه‌های ساختمانی بدانیم که برای کاربردهای مختلفی از آن استفاده می‌شود. این سازه به خصوص در محیط‌های صنعتی کاربرد بسیاری دارد و می‌توان از آن برای ایجاد محیط‌هایی همچون کارگاه، انبار، مرکز تولید و … بهره گرفت.

البته سوله‌ها تنها کاربردهای صنعتی ندارند و در ساخت فضاهای ورزشی، پزشکی و سایر محیط‌ها نیز می‌توان از آن‌ها کمک گرفت. اراک یکی از شهرهای صنعتی کشور است که تقاضای زیادی نیز برای سوله سازی در اراک وجود دارد. برای سوله سازی در اراک باید نکات مهم و کاربردی در نظر گرفت که در این مطلب در این خصوص موارد مهمی ذکر شده است.

کاربرد سوله سازی در اراک

شرکت سوله اراک

جالب است که بدانید شهر اراک یکی از قطب‌های صنعت کشور به شمار می‌رود و باید آن را یکی از پردرآمدترین شهرهای ایران نیز دانست. شهرک‌های صنعتی متنوع و زیادی که در این شهر واقع شده است، نگاه‌ها را به سمت آن تغییرات داده است.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در اراک با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

تنوع کارخانه‌ها و صنایع موجود در اراک نیاز به ساخت سوله را دو چندان کرده است. صنایعی همچون انرژی، مبلمان، مواد معدنی، نفت، پتروشیمی و … در این شهر به صورت گسترده فعالیت دارند. سوله سازی در اراک به دلیل صنعتی بودن آن رونق دارد. از بین شهر‌های صنعتی اراک می‌توان به شهرک صنعتی نوبران، محلات، دلیجان، کمیجان، پرندک، مامونیه، شازند و… اشاره کرد.

عوامل موثر روی هزینه سوله سازی در اراک

قیمت سوله سازی در اراک

در زمان ساخت سوله یکی از موارد بسیار مهم و حائز اهمیت بررسی هزینه‌های سوله است. درحقیقت شما با توجه به نیاز و بودجه مورد نظرتان باید نوع مناسبی از سوله را سفارش دهید. هزینه سوله سازی در اراک مانند سایر نقاط کشور تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. در ادامه ما برخی از مهم‌ترین فاکتورها که روی قیمت نهایی ساخت و احداث سوله تاثیرگذار هستند را معرفی می‌کنیم.

۱. هدف از احداث سوله را مشخص کنید

یکی از مواردی که در هزینه سوله سازی در اراک نقش مهمی دارد، تعیین هدف از ساخت این سازه است. اگر شما بدانید که سوله را برای چه منظوری مد نظر دارید، ادامه روند ساخت سرعت بیشتری می‌گیرد. به طور مثال اگر انبار کوچک و محدودی را در نظر داشته باشید، به احتمال زیاد می‌توان با حداقل هزینه‌ها سوله را ساخت. اما اگر سوله‌های بزرگی همچون سوله نمایشگاهی را در نظر داشته باشید، شرایط کاملا متفاوت است.

۲. شکل و طرح سوله

یکی دیگر از موارد مهم در تعیین هزینه‌های ساخت سوله شکل و وسعت سوله است. سوله‌ها را می‌توان در اشکال مختلف و با اندازه‌های متفاوت احداث کرد. اگر نیاز به سوله‌هایی مستحکم‌تر یا بزرگ‌تر مانند سوله‌های دو طبقه وجود داشته باشد، باید هزینه‌های آن را در نظر گرفت.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در اراک با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

سوله‌ها در انواع خرپایی، تیرورقی و یو بی ام ساخته می‌شوند که در ادامه نگاهی به مهمترین ویژگی‌های آنها خواهیم داشت.

  1. سوله خرپایی: در این سوله از کمترین میزان فولاد استفاده می‌شود و محدودیتی در داشتن دهانه عریض ندارد.
  2. سوله تیرورقی: این سوله با استفاده از ورق سیاه و قطعات فولادی ساخته می‌شود و محدودیت ۴۵ متری برای دهانه آن وجود دارد.
  3. سوله یو بی ام: از ورق گالوانیزه برای ساخت این سوله استفاده می‌شود و حداکثر عرض دهانه این سوله ۳۰ متر است.

۳. سوله‌های مناسب با شرایط آب و هوایی اراک

فاکتور بعدی که می‌تواند هزینه‌های سوله سازی در اراک را تغییر دهد، آب و هوا و شرایط جوی ناحیه مورد نظر است. این مورد متاسفانه به ندرت مورد توجه قرار می‌گیرد؛ اما باید بدانید که شرایط جوی و آب و هوایی تاثیر مستقیمی روی چگونگی ساخت سوله‌ها دارد.

اراک در زمستان شهری سرد و مرطوب و در تابستان‌ها شهری گرم و خشک است. این تغییرات آب و هوا و اختلاف دما باعث می شود که سازه نیاز به استحکام بالایی داشته باشد. همچنین به دلیل چنین شرایط جوی، باید از ساختار محکمی استفاده شود؛ چرا که خاک دارای شن و خاکستر بوده و این موارد ممکن است استحکام سازه را دچار مشکل کنند. از جمله سوله‌های مناسب برای چنین شرایطی می‌توان به سوله‌های خرپایی و تیرورقی اشاره کرد.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در اراک با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

در شرایطی که سوله در فضایی قرار داشته باشد که در معرض بادهای شدید قرار بگیرد، باید سوله از مواد اولیه مستحکم‌تری ساخته شود و نکات ایمنی در خصوص آن کاملا رعایت شوند.

۴. سوله چند طبقه ساخته شود

این که سوله دارای چه تعداد طبقه باشد بستگی به کاربرد آن داشته و این موضوع نیز تاثیر مستقیمی روی هزینه‌های ساخت سوله خواهد داشت. سوله‌هایی با تعداد طبقات بیشتر، نیاز به مصالح بیشتری دارند و تجهیزات بیشتری نیز برای آن‌ها مورد نیاز خواهد بود. به همین دلیل طبیعی است که ساخت سوله‌هایی با تعداد طبقات بیشتر، نسبت به سوله‌های معمولی هزینه بیشتری را در پی داشته باشد.

۵. تیم طراحی و ساخت سوله

ساخت سوله در اراک

برای ساخت سوله‌ای اصولی و استاندارد باید به سراغ تیمی باتجربه و حرفه‌ای بروید. هرچه تیم طراحی و ساخت مهارت و تجربه بیشتری داشته باشند، قطعا هزینه‌های دستمزد آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. اما به هیچ عنوان نباید این هزینه‌ها به عنوان ضرر در نظر گرفت.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در اراک با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

چرا که ساخت غیراصولی و نادرست سوله می‌تواند عواقب بسیار بدی را در پی داشته باشد و حتی هزینه‌های سنگینی را روی دست شما بگذارد. تیم طراح باید این توانایی را داشته باشد که مطابق با شرایط و محیط بهترین تصمیم را برای ساخت سوله بگیرد و فرآیند ساخت و ساز را با بهترین مواد اولیه آغاز کند. علاوه بر این نیروهای انسانی نیز خود بخش قابل‌توجهی از هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهند که هر چه تعداد آن‌ها بیشتر باشد، هزینه‌ها نیز بالاتر است.

۶. تجهیزات مورد نیاز

در انتهای بررسی هزینه‌های سوله سازی در اراک، باید به سهم تجهیزات و وسایل مختلف هم اشاره کنیم. برای این منظور از ماشین‌آلات و بسیاری از وسایل و دستگاه‌های دیگر استفاده می‌شود که بر حسب نوع و تعدد آن‌ها، هزینه‌های متفاوتی برای آن‌ها تعیین می‌شود.

نتیجه گیری

مجموعه اعتماد سازه با سال‌ها تجربه در طراحی و ساخت انواع سوله‌ها، بهترین مرکز به منظور بهره‌مندی شما مشتریان از این دست از خدمات است. تمامی فرآیند ساخت سوله، از مراحل ابتدایی طراحی تا آخرین روزهای ساخت، توسط تیمی متخصص و ماهر انجام می‌گیرد و تمامی اصول و استانداردهای لازم نیز در نظر گرفته می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت سفارش‌، می توانید با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس گرفته و با کارشناسان اعتمادسازه به مشورت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان