سوله سازی در اردبیل

سوله سازی در اردبیل

استان اردبیل یکی از سردسیرترین استان‌های کشور محسوب می‌شود. در فصل پاییز و زمستان علاوه‌بر سرمای هوا در این استان، بارش برف و باران هم بسیار بیشتر از سایر استان‌ها خواهد بود. به همین دلیل سازه‌های به‌کار رفته در سوله‌های این استان، باید در برابر سرما و بارندگی، مقاومت بالایی داشته باشد. سوله سازی در اردبیل، باید مطابق با وضعیت اقلیمی این استان باشد.

با توجه به سرمای هوا در اردبیل، اسکلت سوله باید استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد. اگر اسکلت سازه از مقاومت مناسبی برخوردار نباشد عواملی مثل باد، سرما، یخبندان و … باعث آسیب به سوله خواهند شد. به این ترتیب اسکلت سوله با گذشت زمان دچار زنگ‌زدگی و پوسیدگی می‌شود. شرایط آب و هوایی استان اردبیل، معمولا توسط طراحان سوله در نظر گرفته می‌شود.

ساخت سوله تیر ورقی در اردبیل

قیمت سوله سازی در اردبیل

یکی از انواع سوله سازی در اردبیل، سوله تیر ورقی است. در این نوع سوله برای اسکلت‌ها از فولاد تیر ورقی استفاده می‌شود. این نوع سوله‌ها کاملا با شرایط جوی استان اردبیل مطابقت دارند. استفاده از فولاد در اسکلت سوله، باعث افزایش استقامت و طول عمر آن خواهد شد.

سوله سازی در اردبیل از نوع تیر ورقی، هزینه نسبتا بیشتری هم به دنبال دارد. البته موضوع مهم در خصوص سوله تیر ورقی، بحث وزن سازه است. استفاده از فولاد در این نوع سوله‌ها، باعث افزایش وزن کلی سازه خواهد شد. به این ترتیب استقامت سوله افزایش پیدا می‌کند، اما وزن و فونداسیون سوله هم بیشتر می‌شود. در صورت عدم‌توجه به این موضوع، هزینه‌های زیادی روی دست کارفرما خواهد ماند.

ساخت سوله خرپایی در اردبیل

یکی دیگر از روش‌های سوله سازی در اردبیل، نوع خرپایی است. در این نوع سوله‌ها از پروفایل به جای تیر و ستون فولادی استفاده می‌شود. سوله خرپایی هم استقامت مناسب و هم وزن بسیار کمتری نسبت به تیر ورقی دارند. همچنین این نوع سوله‌ها، امکان طراحی ظاهری دلخواه را فراهم می‌کنند.

همانطور که اشاره شد، میزان فولاد به‌کار رفته در سوله‌های تیر ورقی بسیار زیاد است. همین موضوع وزن آنها را هم بیشتر می‌کند. از طرف دیگر سوله‌های خرپایی، وزن بسیار کمتری نسبت به سوله‌های تیر ورقی دارند. به این ترتیب سوله سازی در اردبیل از نوع خرپایی، نیاز به فونداسیون و آرماتوربندی زیادی هم ندارد. با این اوصاف هزینه ساخت سوله خرپایی هم بسیار کمتر می‌شود. نکته قابل توجه دیگر، امکان جداسازی و انتقال قطعات در سوله‌های خرپایی است.

ساخت سوله یو بی ام در اردبیل

یکی دیگر از انواع سوله سازی در اردبیل که با آب و هوای این استان هم نسبتا سازگاری دارد، سوله یو بی ام است. این نوع سوله‌ها از اتصال ورق‌های گالوانیزه ساخته می‌شوند. کاربری این نوع سوله‌ها نسبت به خرپایی و تیر ورقی متفاوت است. سوله‌های یو بی ام، عایق بسیار مناسبی برای حرارت محسوب می‌شوند. از طرف دیگر نقطه ضعف آنها در جنس پلی اورتان سقف است.

به دلیل وجود جنس پلی اورتان در پوشش سقف سوله یو بی ام، نمی‌توان از آنها برای فعالیت‌های بهداشتی، گلخانه‌ای، غذایی، پرورش دام و طیور … استفاده کرد. چرا که پلی اورتان آلودگی را جذب می‌کند و قابلیت ضدعفونی شدن ندارد. ساختار سوله‌های یو بی ام به گونه‌ای است که نمی‌توان در آن از جرثقیل برقی استفاده کرد.

بررسی ساخت اسکلت فلزی در سوله‌های اردبیل

شرکت سوله سازی در اردبیل

استان اردبیل سالانه به طور متوسط، بیش از ۱۲۰ روز یخبندان را تجربه می‌کند. این روزهای یخبندان بین ۸ ماه از سال پراکنده هستند. از طرف دیگر نزدیک به ۲۱ روز از سال در این استان طوفان‌هایی همراه با رعد و برق رخ می‌دهد که در برخی موارد، میزان سرعت باد بسیار بالاست. با توجه به این وضعیت آب و هوایی، سوله سازی در اردبیل، باید اسکلت مستحکمی داشته باشد.

معمولا از سازه‌های اسکلت فلزی در انبارها، کارخانه‌ها، سالن‌های ورزشی، مرغداری‌ها و … استفاده می‌کنند. سوله سازی در اردبیل با اسکلت فلزی، محبوبیت زیادی بین کاربران دارد. این سازه‌ها در برابر عوامل مختلف، مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند. با ساخت سوله فلزی در هزینه و زمان هم صرفه‌جویی می‌شود.

نکات مهم سوله سازی در اردبیل

برای ساخت سوله در اردبیل، باید به شرایط آب و هوایی توجه ویژه‌ای شود. البته تنها توجه به شرایط جوی کافی نیست. برای ساخت بهترین و باکیفیت‌ترین سوله، باید عوامل زیر هم در نظر گرفته شوند:

 • دانش، تخصص و تجربه مجموعه فنی
 • وزن مناسب سوله
 • اندازه و ابعاد سوله
 • تجهیزات مورد استفاده برای سوله
 • مواد به کار رفته در سازه سوله

این نکات و عوامل سوله سازی در اردبیل، اهمیت بسیار زیادی دارند که طراحان و سازندگان سوله باید به آنها توجه داشته باشند.

معرفی شهرک‌های صنعتی اردبیل

شهرک های صنعتی اردبیل

سوله سازی در اردبیل، بیشتر به شهرک‌های صنعتی اختصاص دارد. چرا که اغلب کسب و کارهای تولیدی در این شهرک‌ها حضور دارند. مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، عبارتند از:

 • شهرک صنعتی خلخال اردبیل
 • شهرک صنعتی پارس آباد اردبیل
 • شهرک صنعتی اردبیل ۱
 • شهرک صنعتی اردبیل ۲

برای اطلاع بیشتر از شهرک های صنعتی اردبیل می توانید به سایت http://ardebil.isipo.ir مراجعه کنید.

عوامل موثر بر قیمت ساخت انواع سوله در اردبیل

موضوع قیمت و هزینه نهایی سوله سازی در اردبیل، همواره برای کارفرما و طراحان اهمیت زیادی دارد. عوامل زیادی روی قیمت ساخت سوله در اردبیل تاثیر می‌گذارند. این عوامل به شرح زیر هستند:

 • نوع مواد مصرفی: همانطور که اشاره شد در این استان، باید سازه‌هایی استفاده شود که مقاومت بالایی دارند. هر چقدر مواد به‌کار رفته در سوله‌ها از نظر حجم و کیفیت بالا باشند، هزینه نهایی نیز بالا خواهد بود.
 • روش سوله سازی در اردبیل: این که از کدام روش برای سوله سازی استفاده شود هم تاثیر مستقیمی روی قیمت نهایی سوله دارد. هر کدام از انواع روش‌های سوله سازی، طراحی و متریال خاص خود را دارند.
 • ابعاد سوله: این عامل بستگی به نوع کاربری سوله هم دارد. هر چقدر ابعاد سوله بیشتر باشد، هزینه بیشتری هم برای ساخت آن باید در نظر گرفت.
 • وزن سوله: عامل مهم تاثیرگذار دیگر قیمت سوله سازی در اردبیل، وزن آن است. هر چقدر وزن سازه بیشتر باشد، نشان‌دهنده متریال و اسکلت بیشتر و در نهایت قیمت بالاتری است.

نتیجه گیری

اعتمادسازه یکی از بهترین و معتبر‌ترین شرکت‌های ساخت و طراحی سوله و انواع سازه در ایران محسوب می‌شود. برای سوله سازی در اردبیل با کمک بهترین و باتجربه‌ترین متخصصان و مهندسان به اعتمادسازه مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان