...
سوله سازی در البرز

سوله سازی در البرز

سوله سازی در البرز دارای قوانین و مقررات مختلفی است که بدون رعایت آن‌ها نمی‌توان سوله مقاوم و باکیفیت ساخت. مهم‌ترین عامل، شناخت اقلیم و موقعیت جغرافیایی محل اجرای سوله است. برای مثال، انتخاب بدنه مناسب برای سوله سازی در مناطق شرجی و مرطوب با مناطق سرد و خشک متفاوت خواهد بود. سوله باید از مقاومت کافی در برابر زلزله، برف یا سایر حوادث طبیعی برخوردار باشد. در مناطقی که بارندگی سالانه زیاد است، استفاده از فولاد در اولویت قرار می‌گیرد.

موقعیت جغرافیایی البرز باعث شده که آب و هوایی خنک و مرطوب داشته باشد و میزان بارندگی سالانه در این شهر نیز بیش از ۲۵۰ میلی‌متر تخمین‌ زده می‌شود. این موارد در کنار هم اصول خاصی برای سوله‌سازی در البزر ایجاد می‌کند. با توجه به موقعیت جغرافیایی باید طراحی سوله به نحوی باشد که پس از اتمام ساخت سوله، کارشناسان سوله شما را به عنوان یک سوله استاندارد تایید کنند.

انواع سوله سازی در البرز

قیمت سوله سازی در البرز

موقعیت تجاری و اقتصادی البرز این استان را به یکی از قطب‌های تاثیرگذار ایران تبدیل کرده است. شهرک‌های صنعتی فراوانی در این استان ایجاد شده‌اند. همین امر، احداث سوله‌های مقاوم و ساختار سازه اصولی را به یک ضرورت تبدیل می‌کند. سوله‌سازی به رونق صنایع و افزایش بهره‌وری مشاغل صنعتی و کارگاهی کمک می‌کند. نیاز گسترده این استان شرایط برای احداث طیف وسیعی از سوله‌ها را فراهم کرده است.

در حالت کلی می‌توان سوله‌های موجود در البرز را به چهار دسته کلی تقسیم کرد که هر یک از آن‌ها شامل چند زیرمجموعه هستند.

 1. سوله صنعتی: این نمونه سوله‌ها به مدل‌های کارگاهی، تولیدی، کارخانه‌ای، آشیانه پرواز و انبار تقسیم می‌شوند.
 2. سوله ورزشی: سوله‌های فوتسال، استخر‌های، سوله‌های چندمنظوره، سالن‌های فعالیت‌های رزمی و سالن‌های بسکتبال و والیبال در این دسته قرار می‌گیرند.
 3. سوله کشاورزی: نمی‌توان از اهمیت صنعت کشاورزی در رونق اقتصاد غافل شد. این اهمیت باعث ایجاد سوله‌های گاوداری، مرغداری، سردخانه‌های نگهداری از میوه‌ها یا مواد غذایی و سالن‌های پرورش قارچ در البرز شده است.
 4. سوله مدرن: در سال‌های اخیر شرایط مناسبی برای احداث سوله‌های پیاده‌سازی مزارع بیت کوین دارای سیستم‌های خنک‌کننده مدرن و سوله‌های فوق سبک فراهم شده است.

البته قبل از انتخاب نوع سوله بهتر است قوانین سوله سازی در شهرک های صنعتی البرز را مطالعه کنید.

ضرورت سوله سازی در البرز

هزینه سوله سازی در البرز

رشد چشمگیر صنایع در استان البرز اهمیت استفاده از ساختار‌های مناسب برای افزایش راندمان تجاری را روشن کرد. بدون تردید استفاده از سوله استاندارد و دارای طراحی اصولی به رونق کسب و کار‌ها کمک می‌کند.

به دلیل فاصله کم استان البرز با پایتخت، هزینه حمل‌ونقل و احداث سوله‌ها در مقایسه با سایر استان‌ها کمتر است. باید به این نکته اشاره کنیم که نیروی کاری استان البرز به دو دسته بومی و غیربومی تقسیم می‌شود. شرکت‌ها و سازمان‌ها برای تسهیل اقامت یا اسکان کارکنان خود می‌توانند از خدمات سوله سازی در البرز استفاده کنند.

از سوی دیگر برای برگزاری مراسم‌های مذهبی، جشن و اعیاد و حتی مراسم‌های ازدواج استفاده از سوله‌های استاندارد گزینه مناسبی خواهد بود. ایجاد محیط‌های مناسب برای فعالیت‌های ورزشی علاوه بر افزایش نشاط و انگیزه در قشر جوان و نوجوان به تخلیه انرژی آن‌ها کمک می‌کند. ساده‌ترین راه برای احداث سالن‌های ورزشی، استخر‌ها و سالن‌های بدنسازی استفاده از سوله‌های مقاوم و استاندارد است.

انواع سوله سازی در البرز

شرکت سوله سازی در البرز

تنوع در کاربرد سوله ها باعث شده که مواد اولیه و نحوه اجرای آن‌ها با یکدیگر متفاوت باشد. انواع سوله‌ های قابل اجرا در البرز شامل موارد زیر است:

۱. سوله تیر ورقی

این سوله‌ها معمولا با نام سوله سنگین شناخته می‌شوند. وزن بالای آن نقش مهمی در افزایش هزینه اجرای آن‌ها دارد. اگر متقاضی استفاده از خدمات سوله سازی در البرز هستید، به این مورد توجه داشته باشید که سوله‌های تیرورقی در دسته سوله‌های قدیمی قرار گرفته و ماده اصلی به‌کار رفته در ساخت آن‌ها فولاد است.

سوله تیرورقی مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات جوی و حوادث طبیعی دارد. اما ساخت آن نیازمند زیرسازی بسیار قدرتمند بوده که هزینه اجرای آن را افزایش می‌دهد.

۲. سوله یو بی ام

این سازه در دسته سوله‌های مدرن قرار می‌گیرد. اما سقف قوسی شکل و گوشه‌های پر آن دو عیب اصلی این سوله محسوب می‌شوند. در ساخت این سازه از ورقه‌های بزرگی استفاده می‌شود که از کارخانه به محل احداث حمل می‌شوند. استفاده از مواد اولیه پلی اورتان در ساخت این سازه تأثیر منفی در کاهش کیفیت آن داشته است.

امکان جذب میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا در سوله یو بی ام بیشتر است. پس نمی‌توان از آن در برخی سازه‌های کشاورزی مانند سوله پرورش قارچ، سوله مرغداری و موارد مشابه استفاده کرد.

۳. سوله خرپایی

پیشرفت‌های حوزه تکنولوژی و جهانی شدن اقتصاد شرایط برای سوله سازی مدرن را فراهم کرد. در حال حاضر، اجرای سوله خرپایی جدیدترین خدمات ارائه‌شده در کارخانه‌های سوله سازی در البرز است. این سوله‌ها بسیار سبک بوده و هزینه اجرای آن‌ها کم است.

۴. سوله دسته دوم

این نوع سوله در حقیقت همان سازه سنگین است که در ساخت آن از ضایعات آهن استفاده می‌شود. پس، از نظر قیمت در محدوده پایین‌تری قرار دارند. البته مقاومت آن‌ها نیز در مقایسه با سازه‌های سنگین کمتر است. توصیه می کنیم در انتخاب سوله دست دوم به منطقه جغرافیایی احداث آن توجه کنید. باید محل احداث قبلی سازه از نظر شرایط آب و هوایی با محل فعلی سازگار باشد.

مزایای استفاده از خدمات سوله سازی در البرز

قوانین سوله سازی در البرز

در ادامه مهم ترین مزایای سوله سازی در البرز را ذکر کرده ایم:

 • کیفیت بالای سازه
 • امکان احداث سازه با ابعاد دهانه متنوع و بدون محدودیت
 • امکان ساخت سوله‌ دوطبقه یا سه طبقه
 • ساخت سوله بدون ستون میانی برای تسهیل رفت و آمد در فضای داخلی آن
 • مقاومت بالای سازه در برابر بارش باران، برف و بلایای طبیعی
 • سرعت آماده‌سازی و نصب بالا
 • طول عمر و ماندگاری بالا
 • تنوع در پوشش سقف

هزینه نهایی سوله سازی در البرز

ساخت سوله در البرز

عوامل مختلفی در تعیین هزینه ساخت سوله تاثیرگذار هستند. نوع و ابعاد سوله و مواد به‌کار رفته در ساخت آن سه عامل مهم در افزایش یا کاهش هزینه نهایی محسوب می‌شوند. در مرحله بعدی برای محاسبه هزینه اجرای سوله باید به شرایط جوی و آب و هوایی منطقه، ابعاد دهانه سوله، اندازه کل سازه، وزن سوله و نصب یا عدم نصب سازه با استفاده از جرثقیل توجه کنید.

در انتها به این مورد توجه کنید که وزن سوله نقش کلیدی در افزایش هزینه اجرای پروژه دارد. به همین دلیل، احداث سوله‌های تیر ورقی در مقایسه با سوله‌های مدرن، دسته دوم و سوله های پلی اورتان هزینه بالاتری دارند. زیرا سوله تیر ورقی کاملا از فولاد ساخته شده و وزن بالایی دارد. البته بخاطر داشته باشید که هزینه های سوله سازی در کرج نسبت به البرز متفاوت است.

نتیجه گیری

شرکت های سوله سازی در البرز زیاد هستند اما اگر کسب و کارتان مهم است باید از یک شرکت معتبر، حرفه ای و با تجربه بالا کمک بگیرید. ما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هرگونه سفارش حتماً از متخصصین سوله سازی مشاوره بگیرید. اگر نیاز به مشاوره رایگان درخصوص سوله سازی در البرز دارید می توانید از متخصصین اعتمادسازه مشورت بگیرید؛ کافیست با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید و به رایگان راهنمایی دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.