سوله سازی در بروجرد

سوله سازی در بروجرد

زمانی که صحبت از راه‌اندازی کسب‌و‌کار یا انبار کردن وسایل می‌شود، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، ساخت سوله است. کاربردهای متنوع سوله سازی باعث شده است که در جای‌جای ایران، ساخت این سازه تقاضای بالایی داشته باشد. طراحی‌ و ساخت سوله حساسیت و دقت خاصی را می‌طلبد و جایی برای اشتباه وجود ندارد.

برای مشاوره رایگان سوله سازی در کاشمر با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

برای سوله سازی در بروجرد باید عوامل مختلفی در نظر گرفته شود. اولین و مهم‌ترین آنها هزینه است. هر کدام از انواع سوله‌ها با توجه به نوع متریال، هزینه‌های متفاوتی دارند. در ادامه مطلب انواع سوله مناسب شهر بروجرد معرفی و در مورد هزینه ساخت آن‌ها صحبت می‌شود.

سوله سازی در بروجرد؛ نگاهی کلی به تعریف سوله

ساخت سوله در بروجرد

سوله یکی از انواع سازه‌هاست که ساختار فلزی، دهانه بزرگ و سقف شیب‌دار دارد. این سازه‌ها با اهداف مختلفی از جمله کارخانجات صنعتی، سالن‌های ورزشی، مرغداری، انبار، سردخانه، مراکز پزشکی و … تولید می‌شوند. برای ساخت سوله از کارشناسان و متخصصان این حوزه کمک گرفته می‌شود و محاسبات فنی و برآورد هزینه‌ها به صورت دقیق انجام می‌گیرد. از سوله‌ها برای مصارف مختلف کشاورزی هم استفاده می‌کنند. برخی از مهم‌ترین اجزای سازنده سوله‌ها، عبارتند از:

با توجه به اجزای مختلفی که در سوله‌ها وجود دارد، انجام محاسبات به صورت دقیق ضروری است. امروزه بسیاری از شرکت‌های مهندسی و عمرانی، اقدام به طراحی و اجرای انواع سوله می‌کنند.

چند نوع سوله وجود دارد؟

سوله بروجرد

سوله سازی در بروجرد منحصر به یک نوع نمی‌شود و از انواع سوله‌ها در این شهر استفاده می‌کنند. هر کدام از سوله‌ها با توجه به شکل ظاهری و مصالح به‌کار رفته در آن، کاربردهای متفاوتی دارند. همچنین ابعاد انواع سوله‌ها ممکن است متفاوت باشند. به هر حال سوله‌ها هم مثل هر سازه دیگری، دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

۱. سوله تیرورقی

معمولا برای ساخت این نوع سوله‌ها از قطعات فولادی استفاده می‌شود و دارای شکل ظاهری هشتی هستند. البته در حال حاضر از این نوع سوله‌ها کمتر استفاده می‌شود. دلیل این امر وجود اشکالات زیاد در ساخت سوله تیرورقی است. از جمله مشکلات این نوع سوله‌ها، می‌توان به وزن بالای آنها با توجه به استفاده از قطعات فولادی زیاد اشاره کرد. از طرف دیگر با افزایش میزان فولاد استفاده شده در پروژه، هزینه کلی هم افزایش پیدا می‌کند. همچنین نمی‌توان دهانه این سوله‌ها را بیشتر از ۴۵ متر در نظر گرفت. با این اوصاف عدم استفاده از سوله‌های تیرورقی، صرفه بیشتری خواهد داشت.

برای مشاوره رایگان سوله سازی در کاشمر با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

۲. سوله خرپایی

یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع سوله سازی در بروجرد است که کاربردهای زیادی هم دارد. مواد و مصالحی که برای ساخت سوله خرپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد با سوله تیرورقی مشابه است. برای ساخت سوله‌های خرپایی، باید توجه و دقت زیادی به محاسبات وجود داشته باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای سوله‌های خرپایی، می‌توان به هزینه کمتر، تولید و نصب راحت، امکان طراحی در ابعاد مختلف و … اشاره کرد. همچنین سوله خرپایی که به سوله سبک هم معروفاست، وزن نسبتا کمی دارد.

۳. سوله یو بی ام (UBM)

امروزه سوله‌ها را با استفاده از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته تولید می‌کنند. سوله یو بی ام که به سوله آمریکایی هم معروف است با استفاده از دستگاهی به همین نام ساخته می‌شود. سوله یو بی ام از جنس ورق گالوانیزه است که می‌توان با ضخامت‌های مختلف از آنها استفاده کرد. از جمله مشکلات سوله‌های یو بی ام، می‌توان به اتلاف انرژی و حرارت زیاد، عدم امکان اجرای جرثقیل سقفی، نداشتن قابلیت ضدعفونی و … اشاره کرد. همچنین با توجه به حساسیت بالای آن، نیاز به محاسبات دقیق دارد. از دیگر مزایای سوله یو بی ام، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه نسبتا پایین
  • وزن سبک
  • عدم نیاز به نیروی انسانی زیاد
  • سرعت بالای تولید و نصب
  • سازگاری با محیط زیست
  • مقاومت بالا

منظور از سوله دست دوم در بروجرد چیست؟

قیمت سوله بروجرد

یکی از امکاناتی که امروزه وجود دارد، خرید و استفاده از سوله دست دوم است. سوله دست دوم به سوله‌ای گفته می‌شود که پیش از این استفاده شده است و مالک آن قصد فروش دارد. خرید و فروش سوله دست دوم هم برای خریدار و هم فروشنده به‌صرفه است. معمولا فروشندگان برای جبران بخش زیادی از سرمایه خود و خریدار برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، دست به این کار می‌زنند. در واقع مهم‌ترین مزیت خرید سوله دست دوم، پایین بودن قیمت آن است.

برای مشاوره رایگان سوله سازی در کاشمر با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

خرید این نوع سوله‌ها در بروجرد، معایبی هم دارد؛ از جمله این که ممکن است سوله‌های دست دوم کیفیت و مقاومت پایینی داشته باشند. به هر حال این نوع سوله‌ها قبلا مورد استفاده قرار گرفته‌اند. همچنین به دلیل این که سوله دست دوم طراحی شده، نمی‌توان آن را تغییر داد.

هزینه سوله سازی در بروجرد

ساخت سوله مثل هر سازه دیگری، دارای هزینه‌هایی است. به طور کلی هزینه‌ ساخت سوله در بروجرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر هزینه‌های ساخت سوله، نوع آن است. هر کدام از انواع سوله‌ها، ممکن است با توجه به میزان و نوع متریال، قیمت متفاوتی داشته باشند. همچنین ابعاد کلی سوله تأثیر زیادی روی قیمت نهایی آن دارد. به هر حال سوله‌های بزرگ‌تر به مصالح بیشتری نیاز دارند که همین موضوع باعث افزایش هزینه کلی آنها می‌شود. سوله‌های فلزی با توجه به قیمت بالای فلزات، معمولا قیمت بیشتری دارند.

نتیجه گیری

سوله سازی در بروجرد با توجه به نیاز این منطقه، اهمیت بالایی دارد. امروزه انواع سوله‌ها با مزایا و معایبی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای ساخت سوله باید نکات مختلفی در نظر گرفته شود. یکی از این نکات، برآورد کلی هزینه‌هاست. اگر برآورد دقیقی از هزینه‌ها صورت نگیرد، احتمال شکست در پروژه وجود دارد. اولین و مهم‌ترین نکته در برآورد هزینه، بررسی نوع سوله و مصالحی است که برای آن به کار خواهد رفت. موضوع مهم دیگر، ابعاد سوله است که هر چقدر بزرگ‌تر باشد، طبیعتا هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

برای مشاوره رایگان سوله سازی در کاشمر با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

پیش از اقدام برای ساخت سوله، باید هدف خود از سوله سازی را در نظر بگیرید و سپس با مجموعه ای متخصص در این زمینه مشورت کنید. گروه مهندسی اعتمادسازه با پشتوانه چند صد پروژه موفق، آماده ارائه خدمات خود در زمینه طراحی و ساخت سوله است. برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان با واخد بازرگانی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان