سوله سازی در رشت

سوله سازی در رشت

با توجه به این که ساخت سوله با واحدهای صنعتی ارتباط دارد، برای سوله سازی در رشت، باید ابتدا آمار و وضعیت کلی صنایع این استان مورد بررسی قرار بگیرد. به طور کلی استان گیلان نزدیک به ۲۴۰ واحد صنعتی در زمینه‌های مختلف دارد. اغلب این واحدهای صنعتی در استان گیلان به صنایع دخانیات، غذایی و آشامیدنی تعلق دارند.

پراکندگی واحدهای صنعتی بزرگ در این استان، توزیع ناهمگون و نابرابری دارد. شهر رشت با داشتن ۱۱۵ واحد صنعتی بزرگ، بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است. با این اوصاف سوله سازی در رشت وضعیت بسیار بهتری نسبت به سایر شهرهای استان گیلان دارد. این استان به دلیل ظرفیت‌های بالایی که در تولید برنج، چای و … دارد، گزینه مناسبی برای ساخت سوله محسوب می‌شود. سوله سازی در رشت، برای بسته‌بندی برنج، چای و … رونق بسیار خوبی دارد.

ساخت سوله در رشت

سوله سازی در رشت و به طور کلی نقاط مختلف استان گیلان، برای راه‌اندازی کسب و کارهای مختلف، رواج زیادی پیدا کرده است. اغلب کسب و کارها، به‌خصوص شرکت‌های تولیدی، ساخت سوله در رشت را انتخاب می‌کنند. استان گیلان و شهر رشت، دارای کارخانجات و صنایع بسیار زیادی است.

در شهر رشت صنایع آشامیدنی، چوب، فلز، نساجی و … مشغول به فعالیت هستند. به همین دلیل سوله سازی به درون و اطراف شهر گسترش پیدا کرده است. ساخت سوله در این شهر شرایط خاصی دارد که حتما باید رعایت شود.

شرایط سوله سازی در رشت

شرکت سوله سازی در رشت

قبل از ساخت سوله در این شهر، باید عوامل زیادی مورد بررسی قرار بگیرند. موقعیت جغرافیایی شهر رشت، یکی از این عوامل است. استان گیلان یکی از مهم‌ترین مناطق و استان‌های شمالی کشور محسوب می‌شود که از شمال با دریای خزر و از جنوب به رشته کوه‌های البرز اتصال دارد. البته این شهر به دلیل ارتفاع پایین، بیشتر تحت تاثیر آب و هوای دریایی قرار می‌گیرد. به همین دلیل در اغلب روزهای سال، آب و هوای مرطوب و شرجی دارد.

با توجه به ارتباط خوبی که این شهر با دریای خزر و همسایگان شمالی ایران دارد، صنایع در این شهر رشد خوبی را تجربه می‌کنند. برای سوله سازی در رشت، فاکتورها و شرایط مختلفی باید در نظر گرفته شوند که یکی از مهم‌ترین آنها، وضعیت آب و هوایی است. آب و هوای شرجی و مرطوب این شهر، نیاز به ساخت سوله‌ با موادی منحصربه‌فرد دارد.

اطلاعات و نکات لازم برای سوله سازی در رشت

برای این که ساخت سوله در رشت به‌خوبی انجام شود، باید اطلاعات زیادی مورد بررسی قرار بگیرند. برخی از مهم‌ترین این اطلاعات، عبارتند از:

 • استفاده از سازه‌هایی برای جلوگیری از پوسیدگی و زنگ‌زدگی (به دلیل شرایط آب و هوای شرجی و مرطوب)
 • تعیین ضریب منطقه‌ای، محاسبه ضریب طول موثر و درصد شیب سقف سوله
 • محاسبه بار دینامیکی جرثقیل
 • بارگذاری بار مرده، بار نامتقارن و بار برف
 • بارگذاری جانبی سوله (زلزله، باد و …)
 • تعیین پوشش سقف سوله با توجه به آب و هوای بارانی استان گیلان
 • طراحی انواع قطعات سوله
 • طراحی تیر حمال جرثقیل

وضعیت شهرک‌های صنعتی استان گیلان

یکی از مهم‌ترین بازارهای هدف سوله سازی در رشت، شهرک‌های صنعتی هستند. شهرک‌های صنعتی شامل انواع کارخانجات، صنایع و شرکت‌های تولیدی هستند. اغلب این صنایع و کارخانجات برای راه‌اندازی خط تولید خود به ساخت سوله نیاز دارند. استان گیلان و شهر رشت هم شهرک‌های صنعتی زیادی دارند که برخی از مهم‌ترین آنها، عبارتند از:

 • شهرک صنعتی انزلی
 • شهرک صنعتی آستارا
 • شهرک صنعتی رشت (سفید رود)
 • شهرک صنعتی آستانه اشرفیه
 • شهرک صنعتی سیاهکل
 • شهرک صنعتی شفت
 • شهرک صنعتی فومن
 • شهرک صنعتی لاهیجان
 • شهرک صنعتی لنگرود

نحوه احداث سوله در رشت

اجرای سوله سازی در رشت

اجرای سوله در این استان، باید با توجه به کاربری آن در این منطقه انجام شود. به این معنی که باید محاسبات و بررسی‌های لازم در مورد عایق‌کاری و مقاومت سازه صورت بگیرد. چرا که آب و هوای شرجی و مرطوب استان گیلان، شرایط متفاوتی را برای سوله سازی در رشت ایجاد کرده است.

هدف و تمرکز اصلی در ساخت سوله، باید روی جلوگیری از زنگ‌زدگی سازه باشد. معمولا برای ساخت سوله در رشت از لایه‌های ضدزنگ استفاده می‌شود. این لایه‌ها پوشش‌دهی مناسبی برای سازه ایجاد می‌کنند که مقاومت آن را هم در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی بالا می‌برد.

پوشش سقف و دیوار سوله در رشت

یکی از نکات مهم احداث و سوله سازی در رشت، نوع و شکل سقف سازه است. با توجه به این که حجم بارش در این شهر بسیار بالاست، باید سقف مناسبی برای سوله‌ها تعبیه شود. سقف و دیوار سوله‌های این شهر، باید در برابر آب به صورت عایق عمل کنند.

انواع ساندویچ‌ پنل‌های دیواری و سقفی، برای ساخت سوله در رشت مناسب هستند. این سقف‌ها و دیوارها در برابر رطوبت و تغییرات دمایی هم مقاومت خوبی دارند. ساندویچ پنل های سقفی و دیواری به صورت چندلایه و از ورق‌های گالوانیزه و فوم تهیه می‌شوند.

قیمت سوله سازی در رشت

قیمت سوله سازی در رشت

موضوع هزینه ساخت سوله برای افرادی که قصد راه‌اندازی کارخانه یا تولیدی خاصی را دارند، از اهمیت زیادی برخوردار است. طبیعتا قیمت و هزینه ساخت سوله، برای همه کسب و کارها یکسان نخواهد بود. قیمت ساخت سوله به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل، میزان و نوع سازه‌هایی است که برای ساخت سوله از آنها استفاده شده است.

عامل مهم و تاثیرگذار دیگر، مصالحی است که سوله سازی در رشت نیاز دارد. برخی سوله‌ها به مصالح بیشتر و گران‌تری نیاز دارند که در ساخت سوله باید در نظر گرفته شوند. حدالامکان باید در ساخت سوله، صرفه اقتصادی مورد توجه قرار بگیرد.

نتیجه گیری

صنایع زیادی در استان گیلان وجود دارند که به سوله برای راه‌اندازی خط تولید نیاز خواهند داشت. این صنایع برای سوله سازی در رشت، باید به بودجه خود هم توجه داشته باشند. به همین دلیل موضوع قیمت و هزینه ساخت سوله اهمیت پیدا می‌کند. ساخت سوله با بهترین قیمت و طراحی مناسب در رشت را به اعتماد سازه بسپارید. اعتمادسازه با در اختیار داشتن بهترین و باتجربه‌ترین مهندسان در این زمینه، مجری انواع سازه‌های فلزی و سوله با بالاترین کیفیت محسوب می‌شود. برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

قیمت ساخت سوله در رشت چقدر است؟

با توجه به نوع سوله متفاوت است، برای استعلام دقیق با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

بهترین شرکت سوله سازی در رشت کجاست؟

شرکت های زیادی در این شهر فعالیت می کنند اما یکی از بهترین شرکت های سفارش سوله سازی اعتماد سازه است؛ برای مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس گرفته و رایگان مشاوره بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان