...
سوله سازی در سمنان

سوله سازی در سمنان

در سالیان گذشته و با توجه به افزایش صنایع مختلف، وضعیت سوله سازی در سمنان هم رونق مناسبی پیدا کرده است. تنوع و گستردگی صنایع در این استان بسیار بالاست. سمنان قطب تولید محصولات کشاورزی در کشور محسوب می‌شود. به این ترتیب سوله انبار، سوله سردخانه، سوله کارگاهی و… در این استان مورد استقبال قرار می‌گیرند.

اغلب صنایع تولیدی که در این استان مشغول فعالیت هستند به ساخت سوله برای برطرف کردن نیازهای خود روی می‌آورند. همین موضوع فرصت مناسبی برای طراحان و سازندگان سوله در این استان فراهم می‌کند. اغلب سرمایه‌گذاران به دنبال ساخت انواع سوله ارزان و در عین حال باکیفیت هستند. سوله سازی در سمنان، باید با توجه به وضعیت اقلیمی این استان انجام شود تا مشکلی به وجود نیاید.

شرایط اقلیمی سوله سازی در سمنان

شرکت سوله سازی در سمنان

آگاهی از شرایط جوی، برای سوله سازی در سمنان ضروری است. در واقع اولین قدم پیش از ساخت سوله، بررسی وضعیت آب و هوایی منطقه مورد نظر است. آب و هوای سمنان در تابستان بسیار گرم و در زمستان سرد است. در فصول سرد سال، بارندگی قابل توجهی در این استان رخ می‌دهد. همچنین در این منطقه باد کویری و غربی در برخی از فصول سال شروع به وزیدن می‌کند.

برای ساخت سوله در سمنان، باید از اسکلت و مصالحی استفاده شود که مقاومت و استحکام خوبی در این شرایط آب و هوایی داشته باشند. با توجه به تنوعی که سوله سازی در سمنان دارد، امکان استفاده از انواع سوله‌ها در این استان وجود خواهد داشت. سبک ساخت سوله در سمنان که منطقه‌ای تقریبا کم‌بارش محسوب می‌شود، با مناطق شمالی و پربارش کشور کاملا متفاوت است.

ساخت سوله تیر ورقی در سمنان

یکی از انواع روش‌های سوله سازی در سمنان، سوله تیرورقی است که با عنوان سوله سنتی نیز شناخته می‌شود. وزن سوله‌های تیر ورقی معمولا بسیار سنگین است. چرا که در این سازه‌ها از فولاد و آهن استفاده می‌شود که مقاومت بالایی در برابر باد و سرما دارند.

با توجه به این که استفاده از فولاد در سوله تیر ورقی باعث افزایش وزن می‌شود، هزینه کلی سوله هم بیشتر خواهد شد. چرا که افزایش وزن، برابر است با مصالح و فونداسیون بیشتر. همین موضوع باعث افزایش هزینه‌های کلی سوله سازی در سمنان می‌شود.

ساخت سوله یو بی ام در سمنان

یکی دیگر از سوله‌هایی که در سمنان مورد استفاده قرار می‌گیرد، سوله یو بی ام است. این سوله‌ها ظاهر و طراحی مدرنی دارند. البته این نوع سوله‌ها با توجه به مواد به کار رفته، کاربری خاصی دارند. پوشش سقف سوله یو بی ام به صورت قوسی و جنس آن هم از پلی اورتان است. به همین دلیل برای کاربری‌هایی مثل مرغداری، دامداری و … مناسب نیست؛ چرا که این نوع سقف‌ها جاذب انواع میکروب هستند.

سقف سوله‌های یو بی ام بسیار کوتاه است و در گوشه و کنار آن هم پرتی‌های زیادی وجود دارد. همچنین اتصالات آن پیچ و مهره‌ای نیستند. به همین دلیل نمی‌توان آنها را حمل کرد. اجرای سوله یو بی ام هم زمان بسیار زیادی می‌برد.

سوله دست دوم در سمنان

برای سوله سازی در سمنان راه دیگری هم وجود دارد که استفاده از سوله دست دوم است. این نوع سوله‌ها اغلب با استفاده از ضایعات آهن‌آلات تولید می‌شوند. به همین دلیل کیفیت سایر سوله‌ها را ندارند. برخی از کارفرماها برای کاهش هزینه‌های خوب، اقدام به استفاده از سوله‌های دست دوم می‌کنند. کیفیت این نوع سوله‌ها را به هیچ وجه نمی‌توان تضمین کرد. به همین دلیل ریسک استفاده از آنها توصیه نمی‌شود.

سوله خرپایی؛ بهترین روش ساخت سوله در سمنان

بهترین روش سوله سازی در سمنان

بهترین نوع سوله سازی در سمنان کدام است؟ یکی از مدرن‌ترین و بهترین روش‌های ساخت سوله، سوله خرپایی است. این نوع سوله مطابق با بهترین و جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی و ساخته می‌شود. سوله خرپایی با استفاده از پروفیل ساخته می‌شود و خبری از فولاد و آهن سنگین نیست. به این ترتیب وزن کلی سازه هم کاهش پیدا می‌کند.

سوله خرپایی با وجود کیفیت بالایی که دارد از هزینه کلی پایینی هم برخوردار است. این نوع سوله سازی، مقاومت خوبی در برابر باد و باران دارد. همچنین به دلیل استفاده از پیچ و مهره در ساخت این سوله‌ها در زمان کمتری نصب می‌شوند. برخی از مزایای مهم سوله‌های خرپایی به شرح زیر هستند:

 • محدودیتی در اندازه و ابعاد سوله وجود ندارد.
 • امکان اجرای جرثقیل سقفی با تناژ بالا وجود دارد.
 • با شرایط آب و هوایی متفاوت سازگاری دارد.
 • طول عمر بسیار بالایی دارد.

برای طراحی و سوله سازی در سمنان به روش خرپایی، باید از نرم افزارهای پیچیده استفاده کرد. این نرم‌افزارها محاسبات لازم را به صورت دقیق انجام می‌دهند. از سوله‌های خرپایی برای کارخانه‌ها، سالن‌های ورزشی، گاوداری‌ها، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، تعمیرگاه‌ها، پارکینگ‌ها و… استفاده می‌کنند.

معرفی شهرک‌های صنعتی استان سمنان

با توجه به این که اغلب کارخانجات و صنایع تولیدی در شهرک‌های صنعتی قرار دارند، آشنایی با آنها ضروری است. استان سمنان با توجه به ظرفیت‌های بالای اقتصادی، شهرک‌های صنعتی متعددی دارد که برخی از مهم‌ترین آنها، عبارتند از:

 • شهرک صنعتی ایوانکی
 • شهرک صنعتی آرادان
 • شهرک صنعتی دامغان
 • شهرک صنعتی شاهرود
 • شهرک صنعتی سرخه
 • شهرک صنعتی شهمیرزاد
 • شهرک صنعتی گرمسار
 • شهرک صنعتی عبدل آباد

برای اطلاعات بیشتر درباره شهرک های صنعتی سمنان به سایت http://semnan.isipo.ir مراجعه کنید.

قیمت سوله سازی در سمنان

قیمت سوله سازی در سمنان

ساخت سوله در این استان با توجه به نوع کاربری متفاوت است. برخی کاربری‌ها ایجاب می‌کند که سوله با ابعاد بزرگ و برخی دیگر با ابعاد کوچک‌تر ساخته شوند. طبیعتا هر چقدر ابعاد سوله بیشتر باشد، هزینه ساخت و نصب آن هم بیشتر خواهند بود. عامل مهم دیگر در تعیین قیمت سوله، متریال به کار رفته در سازه است. هرچقدر مواد به کار رفته در سوله باکیفیت باشند، هزینه ساخت آن هم بیشتر خواهد شد.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار قیمت سوله سازی در سمنان، وزن سازه است. هر چقدر وزن سازه بیشتر باشد به فونداسیون بیشتری هم نیاز دارد. همین موضوع هزینه نهایی ساخت سوله را هم افزایش می‌دهد.

نتیجه گیری

اعتمادسازه یکی از بهترین طراحان و مجریان انواع سوله در کشور محسوب می‌شود. برای سوله سازی در سمنان، می‌توانید از متخصصان و مهندسان کاربلد و باتجربه اعتمادسازه کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر و قیمت سوله سازی در سمنان می توانید با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.