...
سوله سازی در شمال

سوله سازی در شمال

یکی از نیازهایی که بخش صنعت، ورزش، دامداری، سردخانه و … در استان‌های شمالی دارند، طراحی و ساخت انواع سوله است. با ساخت سوله بسیاری از فعالیت‌ها رونق خواهند گرفت. در واقع امروزه اغلب صنایع به سوله وابسته هستند. اما سوله سازی در شمال کشور چگونه انجام می‌شود؟ انتخاب چه نوع سوله‌ای برای این مناطق مناسب‌تر خواهد بود؟ در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

سوله سازی در شمال؛ بررسی وضعیت شهرهای شمالی کشور

ساخت سوله در شمال

قبل از این که به موضوع ساخت سوله در شمال کشور بپردازیم، بهتر است ابتدا نگاهی به وضعیت کلی شهرهای شمالی داشته باشیم. در مورد سوله سازی، شهرهای شمالی از دو جهت قابل بررسی هستند. اول این که برای ساخت سوله در این منطقه، باید وضعیت آب و هوا در نظر گرفته شود. به هر حال در استان‌های شمالی، میزان بارش باران بسیار بالاست و از طرف دیگر رطوبت هوا هم زیاد است. این موضوع از نظر زنگ‌زدگی سازه‌های فلزی اهمیت بالایی دارد. به هر حال قرارگیری فلز در معرض رطوبت بیش از حد، باعث زنگ‌زدگی آن خواهد شد. به این ترتیب مقاومت و استحکام سوله هم کاهش پیدا می‌کند.

در واقع یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که سوله سازی در شمال دارد، همین بحث زنگ‌زدگی است. انتخاب نوع سوله، متریال مورد استفاده، طراحی مناسب و … در ساخت سوله مؤثر هستند. به همین دلیل حتما سوله سازی در این مناطق، باید با کارشناسی و اصول انجام شوند.

موضوع دومی که در مورد شهرهای شمالی قبل از ساخت سوله باید در نظر گرفته شود، رشد و گسترش صنایع مختلف است. در سالیان اخیر صنایع زیادی در استان‌های شمالی شروع به کار کرده‌اند. به هر حال این صنایع، برای پیشبرد اهداف خود، ممکن است به سوله هم نیاز داشته باشند. از این نظر سوله سازی در شمال، فرصت مناسبی برای متخصصان این زمینه فراهم کرده است و سود بسیار مناسبی هم دارد.

بررسی اجمالی مراحل ساخت سوله در شمال کشور

قیمت سوله شمال

هر پروژه‌ای مراحل خاص خود را طی می‌کند تا تکمیل شود. سوله‌ها هم دارای فرایند مخصوص خود هستند که باید براساس اصول و استانداردهای خاصی طراحی شوند. به طور کلی ساخت سوله ۴ مرحله دارد که در ادامه به تشریح آنها می‌پردازیم.

۱. مشاوره و طراحی سوله

اولین موضوعی که در ساخت سوله مطرح می‌شود، کارشناسی و مشاوره است. در این زمینه باید با کارشناسان و متخصصان این حوزه همکاری شود. ابتدا نوع سوله براساس نیاز انتخاب می‌شود و بعد از آن مصالح و متریال را انتخاب می‌کنند. بعد از آن نوبت به برآورد هزینه کلی پروژه می‌رسد. درنهایت هم طراحی سوله انجام می‌شود. طراحی سوله با توجه به نوع سوله و اصول و استانداردهای حاکم بر آن صورت می‌گیرد.

۲. دریافت مجوزهای لازم

به هر حال وقتی بحث سوله سازی در شمال پیش می‌آید، نمی‌توان نقش مراجع ذی‌صلاح را هم نادیده گرفت. ساخت سوله در زمین مشخصی انجام می‌شود و نیاز به دریافت مجوزهای مربوط دارد. همچنین در این مرحله قراردادهای مربوط با پیمانکاران و … منعقد می‌شوند. دریافت مجوزها به افزایش سرعت پروژه کمک زیادی می‌کند.

۳. ساخت سوله

بعد از انجام مراحل اولیه، نوبت به ساخت سوله می‌رسد. ساخت سوله هم مراحل خاص خود را دارد. اولین مرحله در سوله سازی، بتن‌ریزی و فونداسیون است. فونداسیون سوله باید بسیار محکم باشد. بعد از آن نوبت به اجرای اسکلت فلزی سازه می‌رسد. درنهایت هم مراحل تأسیساتی سوله تکمیل می‌شوند. ساخت و اجرای سوله در مدت زمان مشخصی انجام می‌گیرد.

۴. کنترل و بهره‌برداری

درنهایت هم سوله ساخته‌شده را از هر نظر مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند. اگر سوله مشکل خاصی نداشته باشد، بهره‌برداری خواهد شد. به این ترتیب سوله آماده استفاده می‌شود.

معرفی برخی از اجزای سوله

بعد از آشنایی با مراحل سوله سازی در شمال، باید با اجزای انواع سوله‌ها هم آشنا شوید. سوله‌ها دارای اجزای مختلفی هستند که وجود هر کدام از آنها در سازه ضروری است. برخی از مهم‌ترین اجزای سوله‌ها، عبارتند از:

  • قاب خمشی
  • مهارهای عرضی
  • مهارهای طولی
  • پوشش سقف سوله
  • دیوارها
  • بادبندها
  • براکت (انتقال بار جرثقیل به ستون)
  • لاپه

بررسی ساخت سوله صنعتی در شمال کشور

شرکت ساخت سوله شمال

با توجه به این که صنایع در شمال کشور رو به گسترش هستند، بررسی سوله‌های صنعتی اهمیت زیادی دارد. این نوع سوله‌ها با هدف پیشبرد اهداف تولیدی، انبار و … صنایع ساخته می‌شوند. به همین دلیل باید دارای مقاومت و استحکام کافی باشند. حساسیت ساخت سوله‌های صنعتی بسیار بالاست؛ بنابراین باید براساس نظرات کارشناسی انجام شود.

به طور کلی در ساخت سوله‌های صنعتی از ستون‌ها، استرات‌ ها، پرلین‌ ها، وال پست‌ ها، رفتر ها و … استفاده می‌کنند. سوله سازی در شمال کشور برای صنایع، نیازمند تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته‌ای است. به همین دلیل ممکن است بسیاری از پیمانکاران به استفاده از سوله آماده روی بیاورند. سوله آماده در محلی دیگر ساخته و پرداخته می‌شود و فقط برای نصب به محل مورد نظر فرستاده خواهد شد.

نتیجه گیری

سوله سازی در شمال کشور با توجه به نیاز این مناطق، رشد مناسبی داشته است. برای ساخت سوله در شمال، باید عوامل متعددی در نظر گرفته شوند که یکی از این عوامل آب و هوا است. با توجه به مرطوب بودن هوای شمال کشور، فلزات با خطر زنگ‌زدگی مواجه هستند. به همین دلیل باید به این نکته توجه شود. موضوع مهم دیگر، رشد صنعت در این مناطق است. به هر حال صنایع بنا به دلایل مختلفی، ممکن است به سوله نیاز داشته باشند. انتخاب نوع سوله در استان‌های شمالی اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که نوع سوله به درستی انتخاب نشود، مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.

برای سوله سازی در شمال کشور، نیاز است که در قدم اول هدف شما از ساخت سوله مشخص شود. در قدم بعدی نیز باید کار را به کاردان سپرد. گروه مهندسی اعتمادسازه با تکیه بر سال‌ها تجربه و به اتمام رساندن چندین پروژه موفق، آماده ارائه خدمات خود در این زمینه است. طراحی و ساخت اصولی سوله مدنظر خود در شمال کشور را به گروه مهندسی اعتمادسازه بسپارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد بازرگانی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.