سوله سازی در شهربابک

سوله سازی در شهربابک

سوله سازی در شهربابک یکی از اقدامات بسیار مهم است که باید با دقت و مهارت بالایی انجام شود، زیرا این شهر دارای معادن مختلف و موقعیت جغرافیایی بسیار حیاتی است و از طرفی به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری ایران و استان کرمان به‌حساب می‌آید. شهربابک شهری بزرگ و پرجمعیت است که در مسیر تهران – بندرعباس قرار دارد و علاوه بر داشتن شهرک‌های صنعتی و کارخانه‌های فراوان، معادن بسیار مهم و ارزشمندی همچون فیروزه و مس در این شهر بنا شده‌است. به همین دلیل، حضور سوله ها در بخش‌های مختلف مراکز صنعتی شهربابک بسیار کاربردی است و نحوه ساخت و اجرای سوله بر عملکرد بهتر معادن و کارخانجات تأثیر مستقیم می‌گذارد.

سوله سازی صنعتی در شهربابک

قیمت سوله سازی در شهربابک

سوله صنعتی با اهداف مختلفی مانند ذخیره‌سازی محصولات، نگهداری ابزار و وسایل، انبار معادن و… در محیط باز اجرا می‌شود. اگر به فکر اقدامات مهم در شهر صنعتی شهربابک کرمان هستید و تصمیم دارید در این شهر فعالیت صنعتی داشته‌باشید، باید ساخت سوله را در اولویت قرار دهید. این سازه دارای سقف و امکانات لازم برای محقق سازی پروژه‌های مختلف است که در دنیای صنعت و شهربابک به‌عنوان ایده‌ای بسیار محبوب و کاربردی شناخته می‌شود. البته اجرای آن طبق نکات مهم و کلیدی بسیار اهمیت دارد و بر مشاهده نتیجه دلخواه از پروژه مؤثر است.

مراحل کامل سوله سازی در شهربابک

شرکت سوله سازی در شهربابک

حضور معادن فیروزه در شهربابک برای مردمان آن بسیار ارزشمند و معادن و کارخانجات تأثیر شگفتی روی زندگی آن‌ها گذاشته‌است. علاوه بر این شهربابک جز اولین شهرهای کرمان به‌حساب می‌شود که همسایه دو استان یزد و فارس است. یکی از شهرک‌های صنعتی آن به‌نام پارک صنعت در بزرگراه سیرجان به شهربابک قرار دارد و شهرک صنعتی دیگر آن در بزرگراه خلیج‌فارس محور انار بنا شده‌است. دیگر شهرک صنعتی آن به‌نام خاتون‌آباد با داشتن کارگاه‌های مختلف سنگ و ذوب مس بسیار خوش می‌درخشند. حال برای شروع فعالیت در هر یک از شهرک‌ها بهتر است با مراحل سوله سازی در شهربابک آشنا شوید:

دریافت مجوز سوله سازی

ساخت سوله مانند هر ساخت و ساز دیگری نیاز به دریافت مجوز دارد. اخذ این مجوز نیز نیازمند دریافت مجوز بهره‌برداری و ساخت سازه است. در واقع برای ساخت سوله باید مشخص کنید زیر نظر کدام سازمان و وزرات خانه‌ای هستید. از جمله سازمان‌های دارای توانایی ساخت سوله می‌توان به سازمان صنایع، وزارت‌بهداشت و وزارت کشاورزی اشاره کرد. توجه داشته‌باشید برای اخذ مجوز سوله سازی در شهربابک باید طبق شرایط و قوانین آن عمل کنید. زیرا هر شهری با توجه به موقعیت مکانی دارای قوانین مختلفی است.

زمین مناسب برای اجرای سوله

برای ساخت باید زمین داشته‌باشید؛ زمینی که از نظر موقعیت مکانی با بازار و شرکت شما نزدیک باشد و امنیت آن کاملاً تضمین شود. پس قبل از خرید در مورد شرایط راه‌اندازی سوله استاندارد در محیط و دیگر شرایط تحقیق کنید، سپس با اطمینان کامل خرید را انجام دهید.

انتخاب نوع ساخت سوله

برای سوله سازی در شهربابک باید بدانید چه مدل سوله ای مدنظرتان است. شرکت‌های سوله سازی مدل‌ها و طرح و نقش‌های مختلفی برای ساخت ارائه می‌دهند که هر کدام دارای ویژگی‌ها و مزایا مختلفی هستند. پس باید در نظر گرفتن شرایط خود بتوانید بهترین سازه را برای سوله انتخاب کنید. همچنین انتخاب گروه سوله سازی بر کیفیت و عملکرد سازه بسیار مؤثر است و حتماً قبل از شروع در مورد موفقیت‌های آن‌ها تحقیق کنید.

خاک‌برداری و شروع فونداسیون

برای شروع هر سازه‌ای خاک‌برداری ضروری است. با تشخیص وزن و دیوارهای سوله، خاک‌برداری انجام می‌شود و میزان مقاومت خاک برای نگهداری سازه بسیار اهمیت دارد. همچنین با توجه به این مرحله می‌توان حدس زد فشار و نوع فونداسیون سوله چگونه است و در صرفه‌جویی مصالح نیز قدم بردارید. فونداسیون توسط شرکت سوله سازی اعتمادسازه انجام می‌شود و رعایت نکات کلیدی و اجرای صحیح آن بر استحکام و ایمنی سازه بسیار تأثیرگذار است. زیرا در صورت عدم اجرای درست احتمال خرابی سوله وجود دارد.

نصب سازه سوله

حال نوبت به برپایی سازه سوله می‌شود. نصب سوله در شهربابک طی سه مرحله قابل انجام است. در اولین مرحله اجزای مختلف سازه خریداری و به محل نصب منتقل می‌شود. در مرحله دوم، ستون‌ها روی پایه فونداسیون قرار می‌گیرند و در مرحله آخر دیگر قطعات بر ستون‌ها سوار می‌شوند.

اجرای سقف و دیوار

برای نصب سقف سوله پوشش‌های مختلفی وجود دارد. همچنین اجرای دیوارها با متریال‌های متفاوتی قابل انجام است. علاوه بر این، درب سوله به اشکال مختلفی مانند ریلی، کرکره‌ای و لولایی نصب می‌شود و حتی می‌توان از نمونه‌های اتوماتیک برای باز کردن راحت‌تر استفاده‌کرد.

اجرای تأسیسات مختلف

در آخرین مرحله نوبت به عملیات های مختلف ساختمانی مانند برق، لوله‌کشی، سیستم‌های امنیتی و… می‌شود. معمولاً برای سوله سازی در شهربابک از سیستم اعلام و اطفا حریق استفاده می‌کنند که در صورت بروز هر مشکلی سریع‌تر آن را مهار کنند. همچنین نصب دوربین‌های مدار بسته و دزدگیر جز مهم‌ترین اقدامات تاسیساتی در سوله سازی در شهربابک است که به بررسی دقیق و افزایش امنیت سوله کمک می‌کند.

ضوابط و نکات ساخت سوله سازی در شهربابک

ساخت سوله در شهربابک

برای سوله سازی در شهربابک بهتر است به نکات زیر دقت کنید:

  • در صورت مواجه بودن سوله در برابر عوامل پوسیدگی مانند نور خورشید، بارش برف و باران، بهتر است از ستون‌های بی استفاده‌کنید.
  • اگر اقدام مهم برای پیشگیری از پوسیدگی سوله، استفاده از ورق‌های گالونیزه همراه با آستر پشم شیشه ای است که از سقف سوله در برابر عواملی خارجی و پوسیدگی محافظت می کند.
  • پوشش سقف سوله و بدنه در مراحل سوله سازی شهربابک بسیار اهمیت دارد که یکی از بهترین انتخاب ها برای این موضوع استفاده از ساندویچ پنل است.
  • بهتر است سرعت اجرایی پوشش سقف و بدنه بالا باشد و این موضوع روی کاهش مصرف مصالح و هزینه دستمزد کارگران بسیار اثرگذار است.
  • برای کم کردن هزینه ها می توانید از انواع عایق های صوتی و دیگر عایق ها جهت پیشگیری از هدر رفتن انرژی استفاده کنید.
  • خیلی ها به زیبایی و نمای بیرونی سوله توجه نمی کنند، در حالی که این موضوع بر افزایش مشتریان اثرگذار است و انتخاب پوشش مناسب برای سازه سوله باید با توجه به نوع کاربری انجام شود.

نتیجه گیری

سوله سازی در شهربابک به عنوان یکی از سازه های پرکاربرد و حیاتی شرکت های صنعتی و معادن شناخته می شود که حضور آن بسیاری از کارها و حمل و نقل را راحت تر و دسترسی بهتری به محصولات و مواد مورد نیاز ارائه می دهد. برای راهنمایی رایگان با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷​ تماس بگیرید و از متخصصین شرکت سوله سازی اعتمادسازه مشورت بگیرید.

شرکت سوله سازی در شهربابک کجاست؟

اعتمادسازه بهترین و بزرگ ترین شرکت سوله سازی در شهربابک کرمان است که برای تماس با متخصصین اعتماد و دریافت مشاوره و راهنمایی رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷در تماس باشید.

قیمت سوله سازی در شهربابک چقدر است؟

قیمت سوله سازی در شهربابک با توجه به متراژ و نوع سوله متفاوت است که شما می توانید برای استعلام دقیق قیمت ساخت سوله در شهربابک با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید و مشاوره رایگان بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان