سوله فری استال

سوله فری استال

سوله فری استال به بخش شیردهی و استراحت گاوها اختصاص دارد. اجرای آن تأثیر زیادی روی بهبود راندمان کاری می‌گذارد و به مدیریت بهتر دامداری کمک شایانی می‌کند. در بخش‌های مختلف این سوله، گاوها می‌توانند استراحت و انرژی خود را تأمین کنند.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

امروزه با روی کار آمدن سبک گاوداری مدرن و صنعتی، افزایش شیردهی را شاهد هستیم و دام‌های گوشتی در کمترین زمان پرورش داده می‌شوند. در این سبک، بهداشت و آسایش دام ها در اولویت قرار دارد و در فضایی کاملاً امن نگهداری می‌شوند. سلول‌های که در سوله فری استال در اختیار دام ها قرار می‌گیرند، بستری مناسب برای زیست دام‌ها فراهم می‌کنند.

اهمیت ساخت سوله فری استال

ساخت سوله فری استال

اجرای سوله گاوداری در ابعاد و اندازۀ مناسب موجب بهبود کیفیت اجرایی شده و از نظر هزینه گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه است. جداسازی گاوها در بخش، به شیردهی بیشتر آن‌ها کمک و نحوۀ خوراک‌دهی را آسان کرده است. این سوله‌ها بر اساس قوانین و استانداردهای روز دنیا طراحی می‌شوند و کیفیت ایده‌آل را دارند. همچنین فضای امنی برای فعالیت فراهم می‌سازند. به‌طوری که احتمال بروز آسیب‌دیدگی و حوادث ناگوار به حداقل می‌رسد.

استفاده از طراحی فری استال به‌عنوان یکی از تجهیزات مؤثر و مفید دامداری شناخته می‌شود که بر کاهش انتقال بیماری‌های دام تأثیر بی‌نظیر گذاشته است. ازآنجاکه حس آرامش و دور بودن از تنش‌ها برای پرورش دام بسیار ضروری است، جایگاه نگهداری به سبک استال این شرایط را ایجاد می‌کند.

مشخصات سوله گاوداری سبک فری استال

معمولاً سوله فری استال در ابعاد بزرگی سفارش داده می‌شود تا امکان اجرای تجهیزات و ابزارهای نگهدارندۀ دام وجود داشته باشد. اجرای این سوله بسیار مستحکم و مقاوم است و در برابر حوادث طبیعی بسیار خوب دوام می‌آورد. همچنین از مواد اولیۀ مرغوب و باکیفیت ساخته می‌شود. متراژ دقیقی برای ساخت سوله گاوداری وجود دارد و هر فرد بر اساس تعداد دام‌ها متراژ مناسب را انتخاب می‌کند. اما در حالت کلی، باید متراژ بالایی برای آن تعریف شود تا فضای کافی برای نگهداری دام در دسترس باشد.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

ارتفاع سوله نیز بر اساس نوع گاو و تجهیزات مشخص می‌شود و شرایط آب‌وهوایی نیز روی این موضوع تأثیرگذار است. برای مثال، معمولاً ارتفاع مناسب سوله گاوهای بزرگ و آبستن در مناطق سردسیر ۳/۵ متر است و برای سوله پرورش گوسفند ارتفاع ۵ متر را در نظر می‌گیرند.

تجهیزات مختلف سوله فری استال

قیمت سوله فری استال

این سازه از بخش‌های مختلف زیر تشکیل می شود:

نرده گردن

این نرده جهت قرارگیری صحیح و اصولی دام طراحی شده است. معمولاً در اندازه‌های ۳۰ تا ۴۵ سانتی‌متر تولید می‌شوند و بخش جلویی را تشکیل می‌دهند.

بستر و کف

بخش کف استال ۱۵ سانتی‌متر است و خشک بودن آن بسیار اهمیت دارد. زیرا از تجمع انگل و انواع بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

طراحی سازه سوله به چه شکل است؟

استال به‌معنای آخور یا محل مناسب دام است و عبارت فری استال به ساخت فضای مناسب نگهداری و تغذیه دام اشاره دارد. دلیل استفاده از این سبک سوله، اشغال فضای کمتر و ایجاد فضای مناسب برای نگهداری هر گاو است. داخل سوله نرده‌ها و میله‌هایی قرار می‌گیرد که موجب استقرار منظم دام‌ها می‌شود. فضایی نیز برای نگهداری غذا و آب وجود دارد که به‌خوبی دام‌ها را به‌سمت استال هدایت می‌کند.

طراحی استال‌ها به دقت و توجه کافی نیاز دارد تا دام محل مناسب نشستن و استراحت را تشخیص دهد. زیرسازی مناسب استال‌ها شامل ماسۀ نرم، خاک اره، کاه و کلش است که جایگاه نرم و راحتی را برای دام‌ها فراهم می‌کند.

از دیگر ویژگی‌های مهم در ساخت بستر دام، فاصله سطح سوله با زمین است. این ارتفاع باید بر اساس استانداردها انتخاب شود و درصورت عدم رعایت آن، احتمال اینکه گاو از سوله استفاده نکند، وجود دارد.

بهترین نوع سوله برای ساخت فری استال

شرکت ساخت سوله فری استال

راه‌های مختلف برای راه‌اندازی سوله فری استال گاوداری وجود دارد. اما بهترین سبک آن، سوله تیرورقی است. این سوله استحکام و مقاومت بالایی دارد و برعکس سوله خرپایی فضای مناسب و ایمنی را ارائه می‌دهد. سالن سوله فری استال دارای عرض زیادی است تا فضای لازم برای راه‌اندازی چندین سالن وجود داشته باشد. هر دو سالن موازی نیز باید در حداقل فاصله ۵ تا ۱۰متری قرار گیرند تا هوا به‌خوبی جریان پیدا کند.

ویژگی بعدی در ساخت بهترین سوله فری استال، راحتی در نظافت سالن‌ها است. کف سوله باید طوری باشد که جمع کردن کودها به‌راحتی انجام شود.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

نصب و راه اندازی فری استال دامداری

سفارش سوله فری استال

برای نصب این سازه باید از متخصصان کاربلد در این حوزه کمک بگیرید؛ زیرا رعایت نکات اصولی در حین نصب بسیار مهم است. برای مثال، فاصلۀ طول فری استال و پشت آن باید در حد استاندارد باشد، در غیر این صورت گاوها به‌راحتی نمی‌توانند وارد شوند. در ادامه به دیگر نکات مهم نصب سوله فری استال می‌پردازیم:

  • ابتدا فضای مورد نیاز برای نصب سوله را در محاسبه کنید.
  • برای جریان داشتن هوا از فن و هواکش استفاده کنید تا گازهای متان و گلخانه‌ای به بیرون هدایت شوند.
  • رعایت نظافت داخل و بیرون سوله بسیار ضروری است.
  • برای اجرای سوله از کفپوش مناسب استفاده کنید. ضخامت و طرح کفپوش باید متناسب با حرکت حیوان انتخاب شود و از آسیب‌دیدگی دام جلوگیری کند.
  • با نصب فن‌های مخصوص و کار گذاشتن پنجره از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری کنید. این کار از وارد شدن استرس‌های بیش از حد جلوگیری می‌کند.
  • طراحی سوله باید به‌گونه‌ای باشد که دام داخل فری استال‌ها احساس راحتی کند و هرگز مجبور به رفتن داخل آن نشود.

ساخت و اجرای سوله فری استال حس بهتری را برای دام ایجاد می‌کند و حضور دام در جایگاه‌های نگهدارنده، امنیت را فراهم می‌سازد. دام‌ها با استراحت کافی در این بسترها به بهترین شیوه پرورش می‌یابند و زمان ورود و خروج، حتی غذا خوردن آن‌ها به‌خوبی قابل برنامه‌ریزی است.

نتیجه‌گیری

امروزه در گاوداری به سبک مدرن و صنعتی، محل نگهداری دام‌ها از لحاظ بهداشت و آسایش دام برای تولید فرآورده‌هایی باکیفیت بسیار حائز اهمیت است. سوله فری استال طبق استانداردهای گاوداری مدرن طراحی شده و نیازهای صاحبان این صنعت را فراهم می‌کند. اما باید خاطر نشان کنیم که ساخت این سوله نیاز به تخصص دارد؛ در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم برای ساخت آن از تیم‌های مجرب و حرفه‌ای کمک بگیرید. گروه مهندسی اعتمادسازه با عملیاتی کردن صدها پروژۀ سوله‌ سازی در سال‌های متمادی، از قابل اعتمادترین و موفق‌ترین شرکت‌های سوله‌ سازی در ایران به شمار می‌رود. برای اطلاع از قیمت سوله فری استال و سفارش آن، می‌توانید از طریق شماره‌تلفن ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷، با مشاوران ما در اعتمادسازه تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان