...
ساخت سوله بوقلمون

سوله پرورش بوقلمون

امروزه مرغداران و افراد علاقه‌مند به پرورش بوقلمون دیگر هزینه زیادی برای ساخت مکان مناسب نمی‌پردازند. آنان ترجیح می‌دهند از سوله پرورش بوقلمون استفاده کنند که در کمترین زمان و با پرداخت هزینۀ مناسب راه‌اندازی می‌شود.

مصرف گوشت و مرغ به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مواد غذایی هر خانواده‌ای است که باید در بالاترین کیفیت ارائه شود. پرورش بوقلمون نیز در صنعت غذایی جایگاه ویژه‌ای دارد و درحال‌حاضر، وارد فهرست خرید عموم مردم شده است. به همین خاطر، بسیاری از علاقه‌مندان تصمیم به پرورش بوقلمون گرفته‌اند و به فکر احداث سوله‌ ها افتاده‌اند. با بررسی سوله‌ها و نکات اجرایی آن‌ها، به‌راحتی می‌توان مزرعه‌ای عالی و مناسب احداث کرد و از کاربردهای آن نهایت استفاده را برد.

برای مشاوره رایگان درباره سوله پرورش بوقلمون با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

برای پرورش بوقلمون می‌توان از انواع سوله‌ ها در صنعت سوله سازی استفاده کرد. اما سوله پرورش بوقلمون باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ مزایای استفاده از این نوع سوله‌ها چیست؟ هزینۀ نصب و اجرای سوله بوقلمون چقدر است؟ در مطلب پیش رو، به بررسی این موضوعات می‌پردازیم.

چرا سوله برای پرورش بوقلمون پیشنهاد می‌شود؟

ساخت سوله پرورش بوقلمون

مزایای استفاده از سوله برای پرورش بوقلمون بی‌شمار است و از نظر اقتصادی گزینۀ مناسب‌تر به حساب می‌آید. در ادامه به مزایای بیشتر استفاده از این سازه اشاره می‌کنیم:

  • مهم‌ترین دلیل ساخت سوله برای پرورش، وزن سبک آن است.
  • برای ساخت این سازه از مصالح و مواد کمتری استفاده می‌شود.
  • هزینۀ نهایی ساخت لوله بسیار کمتر از دیگر سازه‌ها است.
  • برخلاف وزن سبک، در برابر عوامل محیطی مانند وزش باد، زلزله و… مقاومت بالایی دارد.
  • سوله‌ها در مدل‌ها و سبک‌های مختلف موجود است و کارفرمایان بر اساس نیازشان، مدل مناسب را انتخاب می‌کنند.

برای مشاوره رایگان درباره سوله پرورش بوقلمون با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

چه سوله‌ای برای پرورش بوقلمون مناسب است؟

سوله پرورش بوقلمون

بوقلمون یکی از حساس‌ترین حیوانات پرورشی است که بسیار سریع نسبت به ویروس‌ها و آلودگی واکنش نشان می‌دهد. بنابراین تهیۀ سوله‌ای مناسب و باکیفیت برای پرورش آن بسیار اهمیت دارد. سوله ابزاری به‌صرفه و دارای قابلیت‌های مختلف است که امکان تقسیم‌بندی فضای داخلی آن وجود دارد. در واقع هرکدام از بخش‌های آن را می‌توان به امکانات مختلف اختصاص داد. در ادامه با ویژگی‌های دیگر سوله برای راه‌اندازی پرورش بوقلمون می‌پردازیم:

عایق‌بندی مناسب

یکی از ویژگی‌های مهم سوله، عایق‌بندی مناسب آن است. در واقع فضای داخلی آن به‌راحتی ایزوله و عایق‌بندی می‌شود. بدین‌ترتیب دیگر نگرانی بابت تخریب زودهنگام آن وجود ندارد و محیطی کاملاً ضدعفونی‌شده و ایمن فراهم می‌شود.

از مدل سوله‌های پرکاربرد برای پرورش بوقلمون می‌توان به سوله سبک اشاره کرد که قابلیت اجرا سریع دارد و در صنایع مختلف پرکاربرد است. همچنین در ابعاد مختلف و بزرگ ساخته می‌شود و نیازی به پرداخت هزینه‌های بالا برای ساخت و نگهداری آن نیست.

اجرای سیستم تهویه

از دیگر امکانات مهم برای پرورش بوقلمون، بهره‌مندی از تهویۀ هوای مناسب است. این سیستم باید به‌طور مداوم کار کند و هوای تازه را به گردش درآورد. همچنین از ایجاد بوی نامطبوع و گرمای داخل سوله جلوگیری می‌کند و اجرای اصولی آن مانع ماندگاری ویروس‌ها و حشرات داخل سوله می‌شود.

ایجاد سقف مناسب

سقف سوله باید ارتفاع مناسبی داشته باشد. فرقی نمی‌کند بوقلمون در فضای باز قرار گیرد یا داخل سوله، این پرنده می‌تواند پرواز کند. پس حصارکشی یا سقف سوله باید به میزان کافی ارتفاع داشته باشد.

برای مشاوره رایگان درباره سوله پرورش بوقلمون با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

تقسیم‌بندی فضا

اگر قرار است از بوقلمون‌های مولد برای جوجه‌آوری و تخم‌گذاری استفاده کنید، بخشی از سوله را برای این کار در نظر بگیرید. همچنین جایگاه مناسب برای مصرف وعده‌های غذایی داخل سوله بسیار مهم است.

برای پرورش بوقلمون، داشتن سوله‌ای محکم و دائمی بسیار مهم است. سوله‌ای که استحکام کافی داشته باشد و درون آن، فضاهای جداگانه برای اقدامات مختلف تعبیه شده باشد، به تجربۀ پرورشی اصولی کمک می‌کند.

ایجاد فضای باز درون سوله

برای رشد بهتر بوقلمون‌ها باید فضایی برای حرکت آن‌ها در نظر بگیرید. سوله باید فضای کافی داشته باشد و قسمتی از آن در فضای باز احداث شود. همچنین ورود نور کافی به درون سوله بسیار اهمیت دارد و به رشد کامل بوقلمون‌ها کمک می‌کند.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید، حضور بوقلمون‌ها در مکانی آزاد و باز از مریض شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

بهترین مدل سوله برای پروش بوقلمون

سوله بوقلمون

یکی از بهترین مدل‌های سوله، سوله خرپایی است. این مدل وزن سبکی دارد و برای نمایشگاه، پرورش دام و… استفاده می‌شود. ویژگی خاص آن، داشتن پهنا و دهانۀ مناسب است و برای ساخت نیازی به بتن ندارد. پس با کمترین هزینه اجرا می‌شود و بهترین محیط برای پرورش را در اختیار صاحبان کسب‌وکار قرار می‌دهد.

عوامل مؤثر بر هزینه سوله پرورش بوقلمون

هزینه سوله برای بوقلمون

اجرای سوله برای اهداف مختلف هزینه‌های متفاوتی دارد. اگر تصمیم به راه‌اندازی سوله پرورش بوقلمون دارید، ابتدا باید فضای آن را مشخص کنید. سپس با توجه به ویژگی‌ها و میزان هزینۀ مصالح مورد نیاز، هزینه ساخت سوله تعیین خواهد شد. هرچه ابعاد سوله بیشتر شود، به مصالح مختلف نیاز دارد و هزینۀ نهایی افزایش می‌یابد.

برای مشاوره رایگان درباره سوله پرورش بوقلمون با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

نتیجه گیری

ساخت سوله پرورش بوقلمون، شرایط خاص خود را دارد. این نوع سوله‌ها با توجه به شرایط حساسی که نگهداری از بوقلمون دارد، باید ویژگی‌های به خصوصی داشته باشند. از جمله اینکه سوله باید دارای تهویه مناسبی باشد. تهویه مناسب باعث خروج هوای گرم و عدم جذب ویروس‌ها و حشرات می‌شود. همچنین دیواره‌های سوله باید از هر نظر عایق باشند تا هیچ آسیبی متوجه بوقلمون‌ها نشود.

معمولاً از سوله‌های سبک برای پرورش بوقلمون استفاده می‌کنند. در این نوع سوله‌ مصالح کمتری مصرف می‌شود و هزینۀ کلی آن‌ هم نسبت به سوله‌ سنگین کمتر خواهد بود. اگر به فکر راه‌اندازی سوله پرورش بوقلمون هستید، بهتر است با گروه مهندسی باتجربه‌ای در این زمینه مشورت کنید. اعتمادسازه با پشتوانۀ سال‌ها فعالیت مؤثر در این زمینه، آمادۀ طراحی سوله موردنیاز شما و اجرای آن است. می‌توانید از طریق شماره‌تلفن ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ با متخصصان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.