...
سوله چندضلعی

سوله چندضلعی

قبل از آنکه به خرید محصول موردنظر خود بپردازید، لازم است با چگونگی ساخت سوله چندضلعی آشنا شوید. هریک از کارخانه‌ها در ابتدا برای تولید سوله یاد شده، سه نکته مهم را موردنظر قرار می‌دهند. اولین نکته برای ساخت سوله چندضلعی، مقدار و اندازه دهانه سوله است. سپس طول و ارتفاع سوله موردنظر قرار می‌دهند! در ادامه، به بررسی کامل هریک از نکات یاد شده می‌پردازیم.

مقدار اندازه دهانه سوله

مقدار اندازه دهانه سوله در چگونگی ساخت و تولید سوله چند ضلعی بسیار تأثیرگذار است. زیرا در هنگام ساخت سوله چندضلعی، از دو میله به عنوان ستون در هریک از قسمت‌های راست و چپ سوله، استفاده می‌شود. این موضوع سبب شده تا سقف سوله بر روی هریک از ستون‌های یاد شده قرار گیرد.

برای مشاوره رایگان سوله چندضلعی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

همانطور که گفته شد، در هریک از دوسمت راست و چپ سوله، میله‌هایی قرار دارند. فاصله میان دو سمت یاد شده، به دهانه سوله معروف است. اصولا در هنگام ساخت سوله چند ضلعی، بر قسمت دهانه سوله هیچ‌گونه میله و یا ستونی قرار نمی‌دهند! البته در مواردی استثنائاتی وجود دارد که موجب کاهش ارزش خرید سوله چند ضلعی شده است.

باتوجه به تعریف دهانه سوله، هرچقدر میزان طول دهانه بیشتر باشد، وزن و سنگینی سوله بیشتر است. در نتیجه مواد اولیه بیشتری بکار گرفته می‌شود و در نهایت هزینه ساخت سوله، بالاتر خواهد بود. اما به هر میزان عرض دهانه سوله کمتر باشد، به دلیل کاهش میزان استفاده از فوندانسیون و دیوار، هزینه خرید سوله چندضلعی نیز پایین‌تر است.

مقدار اندازه طول سوله

ویژگی های سوله چندضلعی

طول انواع سوله تقریبا در یک بازه هستند. بدین علت تفاوت میزان طول نمی‌تواند تغییر زیادی در قیمت نهایی سوله چندضلعی ایجاد کند. اما اگر طول سوله به صورت غیرطبیعی کم باشد، قاعدتا اثر منفی در میزان قیمت این سازه خواهد گذاشت.

مقدار اندازه ارتفاع سوله

بررسی تاثیر ارتفاع سوله، در دو قسمت صورت می‌گیرد. در ابتدا اندازه ارتفاع سوله در قسمت کنار، سپس قسمت ارتفاع تاج این سازه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ارتفاع کناره سوله، به میزان اندازه زمین تا سقف سوله گفته می‌شود. اما ارتفاع تاج سوله، متفاوت است. همانطور که می‌دانید، سقف سوله شکل خاصی دارد.

برای مشاوره رایگان سوله چندضلعی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

پس از بررسی ساخت سوله، بررسی چگونگی انجام این روند نیز بسیار کمک‌کننده است. بدین منظور در ادامه مطلب، هریک از مراحل ساخت سازه سوله چند ضلعی را توضیح داده تا هرچه بیشتر و بهتر با این نوع از سوله آشنایی پیدا کنید.

روند ساخت و خرید سوله چندضلعی به چه صورت است؟

ساخت سوله چندضلعی

اگر به دنبال ساخت سوله چندضلعی هستید، در ابتدا باید نوع و طرح سوله خود را انتخاب کرده، سپس با شرکت مدنظر قرارداد ببندید. لازم است بدانید برای سفارش سوله چندضلعی، نیاز به تعیین دقیق میزان فلز لازمه به همراه فونداسیون سوله است.

پس از بررسی مقدار لازم برای ساخت سازه یاد شده، نوبت به خریداری و انتخاب نوع و جنس باکیفیت است. برای مثال در ساخت سوله چندضلعی لازم است علاوه بر خریداری فولادی باکیفیت، انواع فوندانسیون لازم به همراه رنگ و سایر قطعات سوله نیز تهیه شود. توجه کنید کیفیت هریک از ابزارها و مواد اولیه یاد شده، می‌تواند میزان دوام و ماندگاری سوله شما را تعیین کند.

برای مشاوره رایگان سوله چندضلعی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

مرحله سوم در روند ساخت سوله، طراحی سوله موردنظر است. لازم است در این مرحله، شکل و قالب اولیه طراحی گردد، سپس سایر ابزارها و لوازم برای تکمیل ساخت سوله موردنظر، خریداری شود. اتصال هریک از قطعات طبق نقشه طراحی شده، از جمله کارهای لازمه در مرحله سوم ساخت سوله چندضلعی است.

پس از انجام برخی از اقدامات اولیه، تاییدیه شخص ناظر لازم است. ناظر باید بعد از بررسی کامل هریک از قطعات ساخت، کیفیت آن‌ها را تایید کرده تا ساخت سازه رو به جلو ادامه یابد. مرحله پنجم که مربوط به تمیزسازی اسکلت اولیه سازه است، پس از جوش دادن هریک از قطعات به یکدیگر، با استفاده از دستگاهی مخصوص اثرات به جا مانده از اقدامات یاد شده را تمیز می‌کنند تا شکل ظاهری سوله مناسب باشد.

طراحی و رنگ‌آمیزی ظاهر سوله چندضلعی، از اقدامات مهم و پایانی است. این نوع از طراحی، باتوجه به سلایق و خواسته شخص مشتری انجام خواهد شد. سپس بعد از اتمام کار ساخت، سازه به محل موردنظر انتقال یافته و نصب می‌گردد. لازم است بدانید پس از نصب سوله در مکان، پوشش سقف سوله و پی‌ریزی دیوارها نیز با اعمال نظر مشتری انجام خواهد شد!

پس از بررسی دقیق نحوه و فرآیند ساخت سوله، نوبه به قیمت و چگونگی خرید این نوع سازه می‌رسد. اگر که به دنبال تهیه سوله چندضلعی هستید، تا پایاین مطلب با ما همراه باشید.

قیمت سوله چندضلعی چقدر است؟

قیمت سوله چندضلعی

یکی از نکات مهم و حائز اهمیت در هنگام خرید سوله چندضلعی، قیمت این نوع سازه است. سوله که به سازه‌ای بدون ستون میانی گفته می‌شود، در ابعاد متفاوتی به ساخت می‌رسد. میزان ابعاد و نوع شکل سوله، در قیمت این نوع از محصول تاثیرگذار است. زیرا باتوجه به میزان فولاد بکار رفته و جنس آن، قیمت سوله چندضلعی تعیین می‌گردد.

برای مشاوره رایگان سوله چندضلعی با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

در این راستا نوع کاربرد سوله نیز می‌تواند مشخص‌کننده میزان قیمت آن باشد. برای مثال سوله‌ای که به عنوان زمینی برای بازی بکار گرفته شده است، از سوله‌ای که در راستای انبار وسایل ساخته شده است، طراحی متفاوتی دارد که موجب تغییر قیمت در ساخت سوله می‌گردد. همچنین محل نصب سازه و مساحت آن نیز در میزان قیمت سوله تاثیرگذار است.

نتیجه گیری

سوله چندضلعی امکان افزایش هزینه نهایی بیشتری نسبت به سوله های دیگر دارند و کابردهای متفاوتی نیز دارند. معمولاً از سوله های چندضلعی می توان برای سالن های آمفی تئاتر و سالن های ورزشی استفاده کرد. درصورتی که قصد سفارش و استعلام قیمت دقیق سوله چندضلعی را دارید می توانید با شماره ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس گرفته و با مشاوره های سوله سازی شرکت اعتمادسازه به صورت رایگان مشورت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.