ساخت سوله کارخانه

سوله کارخانه

سوله کارخانه یکی از پرکاربردترین انواع سوله است که در کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی اجرا می‌شود. این سازه محل مناسبی برای فعالیت کارگران است و حتی ماشین‌آلات را درون خود جای می‌دهد. برای راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی نیز می‌توان از قابلیت‌های این سازه کاربردی استفاده کرد و محیط امنی برای کار کردن کارگران فراهم ساخت.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

ساخت کارخانه و سوله دارای مراحل مختلفی است که ابتدا باید به تأییدیه اجرایی برسد. سپس با دریافت مجوزها و طی کردن مراحل، پیاده‌سازی شود. برای ساخت سوله می‌توان از ابعاد مختلفی استفاده کرد که ابعاد آن به بخش اجرایی کارخانه بستگی دارد.

ویژگی‌های سوله کارخانه

شرکت ساخت سوله کارخانه

این سازه از بخش‌های فلزی با سقف شیب‌دار تشکیل شده است که اصول و روش اجرایی درست آن روی عملکرد نهایی سازه بسیار تأثیرگذار است. هرچه کیفیت ساخت بالاتر باشد، سازه از نظر نوع کاربری و فضا حرفه‌ای‌تر خواهد بود.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

معمولاً سوله‌های کارخانه بر اساس اصول مهندسی طراحی و ابعاد و اندازۀ استانداردی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. همچنین استحکام و مقاومت سازه بسیار اهمیت دارد و باید از تمام لحاظ فضای مناسب برای نگهداری تجهیزات و وسایل باشد. بدین شکل، با ساخت سازۀ سوله‌ای، محل مناسبی نزدیک محیط کار برای نگهداری تولیدات یا گسترش آن فراهم می‌شود.

اصول ساخت سوله کارخانه‌

نصب سوله کارخانه

کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی به دور از محیط‌های مسکونی راه‌اندازی می‌شوند. بنابراین محل مناسب سوله کارگاهی، سوله کارگاه تولیدی و کارخانه، شهرک‌های صنعتی است. کارفرما با توجه به نیاز کاربر و هدف اجرای سوله، جزئیات را طراحی می‌کند و سازۀ مناسبی بر اساس شرایط آب‌وهوایی می‌سازد. البته در این میان، اصول ایمنی نیز کاملاً رعایت می‌شود.

مزایای استفاده از سوله کارخانه

سفارش سوله کارخانه

انبارداری

مهم‌ترین مزیت استفاده از سوله در محیط‌های کاری، ذخیره‌سازی و انبار محصولات و مواد اولیه است.

هزینۀ کم

این سازه با هزینه‌های کم نصب می‌شود و برای کسب‌وکارها انتخابی مقرون‌به‌صرفه است. ساخت سوله به‌جای ساختمان با مصالح کامل موجب ذخیره‌سازی بودجه می‌شود.

سازگاری عالی

برخلاف ساختمان‌هایی که با آجر ساخته می‌شوند، سوله کارخانه با اهداف مختلفی قابل اجرا است.

مراحل ساخت سوله کارخانه‌

قیمت سوله کارخانه

سوله از بخش‌های مختلف مانند سگراد، گیرت، استرات، قاب‌، مهاربند و… تشکیل می‌شود و مراحل اجرایی آن به شرح زیر است:

اخذ مجوز

قبل از شروع ساخت‌وساز، باید مجوزهای لازم دریافت شود. مجوزها شامل مجوز بهره‌برداری و ساخت است. احتمالاً برای انجام این کار ممکن است چند روز تا چند ماه درگیر باشید.

انتخاب نوع سوله و مواد مصرفی

با توجه به نیازهای کارخانه و هدف اجرایی، نوع سوله انتخاب می‌شود. زمان ساخت آن نیز به نوع سوله بستگی دارد. زیرا جزئیات سوله‌ها با یکدیگر متفاوت است و برای ساخت برخی از آن‌ها باید زمان بیشتری صرف شود.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

فونداسیون

هر منطقه‌ای دارای خاک مخصوص به خود است؛ بنابراین فشار و نوع فونداسیون سوله با توجه به منطقه مورد نظر مشخص می‌شود. هرچه زمین صاف و تراز باشد، به مصالح کمتری نیاز دارد و همچنین استحکام سازه ارتقا می‌یابد.

نصب سوله

در این مرحله، سوله کارخانه به محل مورد نظر انتقال می‌یابد. بعد از تهیه تمام تجهیزات، نوبت به پایه‌گذاری ستون‌ها می‌رسد. پوشش سقف سوله از انواع مختلف قابل اجرا است و درصورت نیاز، پنجره در سقف نصب خواهد شد.

هزینه ساخت و اجرای سوله کارخانه

خرید سوله کارخانه

هزینۀ ساخت این سازه به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین آن، ابعاد و اندازه است. همچنین نوع متریال به‌کاررفته روی هزینۀ نهایی تأثیر می‌گذارد. هزینه‌های جانبی نیز شامل دستمزد تیم اجرایی، نگهداری و… است. در موارد زیر به عوامل تعیین‌کنندۀ قیمت اشاره می‌کنیم:

  • کیفیت مواد اولیه
  • ابعاد سوله
  • هزینۀ تیم اجرایی
  • نوع کاربری

با مشخص کردن این موارد می‌توانید از تیم فروش استعلام قیمت بگیرید. آنان شما را برای انتخاب راحت و مطمئن راهنمایی می‌کنند.

چگونه سفارش خود را ثبت کنیم؟

برای ثبت سفارش سوله کارخانه، این شما هستید که تعیین می‌کنید روش ساخت چگونه باشد و از چه نوع سوله‌ای قرار است استفاده کنید. در واقع بودجه در دستتان مشخص‌کنندۀ کیفیت و اندازۀ سازه است. بی‌تردید هرچه روی آن سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهید، به سازۀ مطمئن و کاربردی‌تری خواهید رسید.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

همچنین برای اطمینان از اینکه نوع سوله متناسب با خواستۀ اجرایی شماست، باید با انواع سوله‌ آشنا شوید و با بررسی مزایا و معایب آن‌ها به نتیجۀ قطعی برسید.

نتیجه‌گیری

سوله کارخانه از پرکاربردترین انواع سوله‌هاست و متقضایان بسیاری دارد. برای ساخت این سوله بایستی سراغ شرکتی بروید که با بهترین مواد اولیه و بهره‌گیری از دانش متخصصان سازه‌ای مقاوم و باکیفیت ارائه دهد. گروه مهندسی اعتمادسازه با عملیاتی کردن صدها پروژۀ سوله‌ سازی در سال‌های متمادی، از قابل اعتمادترین و موفق‌ترین شرکت‌های سوله‌ سازی در ایران به شمار می‌رود. برای اطلاع از قیمت سوله کارخانه و خرید سوله، می‌توانید از طریق شماره‌تلفن ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷، با مشاوران ما در اعتمادسازه تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان