مراحل ساخت سوله

مراحل ساخت سوله

مراحل ساخت سوله برای بسیاری از کارفرمایان مهم شمرده می‌شود. اینکه بدانند دقیقاً قرار است چه مراحلی طی شود و آشنایی با شیوه ساخت این سازه پرکاربرد، در تصمیم‌گیری آن‌ها تأثیرگذار است. هرچه دقت و مهارت اجرای ساخت سوله بالاتر رود، نتیجۀ کار رضایت‌بخش‌تر است و طراحی سازه بر اساس نیاز کارفرما انجام می‌شود.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

یکی از ویژگی‌های مهم که باید حین اجرای پروژه ساخت پیاده‌سازی شود، داشتن برنامه‌ای دقیق و حساب‌شده است. برنامه‌ای که به‌طور کامل نوشته شود و بر اساس زمان‌بندی پیش رود.

مراحل ساخت سوله

صفر تا صد مراحل ساخت سوله را در این بخش برایتان توضیح می‌دهیم. اما در حالت کلی، مراحل به دو دستۀ اداری و اجرایی تقسیم می‌شود. همچنین نحوۀ ساخت سوله‌های مختلف مانند سوله صنعتی، سوله کشاورزی و… با یکدیگر چندان تفاوتی ندارند و تنها ممکن است در برخی ویژگی‌ها با یکدیگر متفاوت به نظر رسند.

۱. دریافت مجوز ساخت سوله

دریافت مجوز ساخت سوله

اولین مرحلۀ اجرای سوله، دریافت مجوز است. این سازه مانند هر ساختمان دیگری برای اجرا نیاز به مجوز دارد و مجوزها شامل مجوز بهره‌برداری و ساخت است. برای دریافت مجوز بهره‌برداری باید مشخص کنید قرار است زیر نظر کدام سازمان و وزارتخانه فعالیت داشته باشید.

دریافت مجوز ساخت در هر منطقه و شهری نیازمند رعایت شرایط و ضوابط مربوط به آن است. برای مثال، برای ساخت سوله در شهرک‌های صنعتی یا مناطق آزاد شهری باید مطابق به دستورات آن منطقه پیش بروید.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

مراحل اداری اخذ مجوزها با فراز و نشیت زیادی روبه‌رو است و درصورت عدم رعایت قوانین احتمال اینکه با مشکل روبه‌رو شوید، زیاد است. پس برای تسریع روند دریافت مجوزها بهتر است از مشاوران حرفه‌ای و افراد فعال در مراحل سوله سازی کمک بگیرید.

۲. تهیه زمین مناسب

انتخاب زمین سوله

دومین مرحله ساخت، مربوط به پیدا کردن زمین مناسب است. ازآنجاکه امکان تغییر محل احداث کمی سخت است، باید توجه کافی نسبت به این موضوع داشته باشید. همچنین شرایط مختلف محل مورد نظر مانند حمل و نقل، نزدیکی به بازار و امکان دسترسی را بررسی کنید. امنیت منطقه، نوع آب‌وهوا و استحکام زمین بر احداث سوله بسیار تأثیرگذار است.

۳. انتخاب مدل سوله

سفارش سوله

سوله‌ در انواع مختلف ساخته می‌شوند و انتخاب مدل مناسب به هدف شما از اجرای آن بستگی دارد. امروزه بر پایه تکنولوژی‌های جدید شاهد سبک‌های مختلف سوله هستیم که با اجرای اصولی آن‌ها می‌توانید بهترین استفاده را از آن‌ها ببرید.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

سوله از نظر طراحی و ساخت به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

سوله دو دهانه

این سوله از دو دهانه به صورت ۸ تشکیل می شود که داخل آن خبری از ستون میانی نیست یا اینکه یک ستون میانی به‌صورت جداگانه در سوله قرار می‌گیرد.

سوله تک دهانه یا هشتی

مدل دیگر سوله، سوله تک دهانه به‌صورت ۸ است که بیشتر در زمینۀ صنعتی و ساخت سوله کارگاه تولیدی کاربرد دارد.

سوله چندضلعی

سوله چندضلعی نسبت به دو مدل قبلی بسیار کم استفاده می شود و تنها برای موارد خاص مانند فرودگاه‌ها و سوله نمایشگاه کاربردی است.

۴. پیدا کردن شرکت

شرکت سوله سازی

شرکت‌های سوله سازی بسیار زیاد هستند و انتخاب از میان آن‌ها کمی سخت به نظر می‌رسد. برای انتخاب اصولی خوب است از نزدیک با نمونه کارهای شرکت آشنا شوید و رزومۀ شرکت‌های مختلف را بررسی کنید. برقراری تماس با مشاوران فروش به انتخاب راحت‌تر شما بسیار کمک می‌کند.

۵. خاکبرداری

خاکبرداری برای ساخت سوله

اولین گام برای شروع عملیات ساختمانی، خاکبرداری است. این مرحله زیر نظر متخصصان و مهندسان حرفه‌ای انجام می‌شود و قبل از آن، شرایط لازم برای اجرای آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. طی آزمایشات گسترده اطمینان حاصل می‌شود که آیا اجرای خاکبرداری موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر.

۶. اجرای فونداسیون

فونداسیون سوله

یکی دیگر از مراحل ساخت سوله، فونداسیون سوله و آماده‌سازی بنای اصلی برای اجرا است. اجرای اصولی فونداسیون روی دیگر مراحل ساخت تأثیرگذار خواهد بود.

۷. ساخت سوله و مراحل نصب

نصب سوله

برای ساخت و نصب سوله فلزی نیز به یک تیم حرفه‌ای و متخصص نیازمند هستیم. تمام مراحل باید به تأیید برسد و نصب و مونتاژ زیر نظر مهندسان انجام شود. سقف سوله، پوشش‌ها و عایق‌بندی دیواره‌ها جزء مراحل نصب است که باید بر پایۀ تجهیزات درجه یک و باکیفیت انجام شود. در مواقع ضروری نیز کمک گرفتن از ماشین‌آلات مانند جرثقیل مراحل نصب را سریع‌تر پیش می‌برد.

۸. اجرای تأسیسات سوله

اجرای تأسیسات سوله

در آخرین مرحلۀ نحوۀ ساخت سوله به اجرای تأسیسات می‌پردازیم. سوله از بخش‌های مهم تأسیساتی تشکیل می‌شود که اجرای اصولی آن روی کارایی و بهینه‌سازی فضا تأثیر می‌گذارد. برای مثال، نصب درب و پنجره‌های سوله باید با توجه به نیاز اقدامات اجرای داخل سوله، انتخاب می‌شود.

برای مشاوره رایگان قبل از سفارش سوله با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید.

همچنین تأسیسات برق، سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع سوله بسیار مهم است و باید در بالاترین سطح ایمنی قرار داشته باشد. از دیگر الزامات اجرایی می‌توان به سیستم اطفای حریق و دوربین‌های مداربسته اشاره کرد که هرکدام باید توسط افراد متخصص و باتجربه اجرا شود.

توصیه‌های مهم در مراحل ساخت سوله

سوله به‌عنوان سازه‌ای بدون ستون در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد. ازآنجاکه اجرای آن در کمترین زمان انجام می‌شود، مورد انتخاب بسیاری از کارفرمایان است. اما قبل از هر کاری باید به شیوۀ نصب و ساخت اصولی آن توجه کنید؛ زیرا درصورت بروز اشتباه با خسارت‌های مالی و جانی روبه‌رو می‌شوید. سوله سازی مانند ساخت هر سازۀ دیگر نیاز به دقت و مواد اولیه باکیفیت دارد و برای مشاهده نتیجه عالی، باید مراحل آن زیر نظر کارشناسان و مهندسان کاربلد به پایان رسد.

نتیجه‌گیری

شرکت اعتمادسازه یکی از مجموعه‌های معتبر در حوزۀ سوله سازی است که بر پایۀ برنامه‌ریزی دقیق فعالیت می‌کند. همچنین به‌دلیل اجرای سوله‌های مختلف طبق استانداردهای روز دنیا، رضایت بالایی را از سوی مشتریان کسب کرده است. برای دریافت راهنمایی بیشتر در زمینۀ مراحل ساخت سوله و اطلاع از قیمت انواع سوله می‌توانید از طریق شماره‌تلفن ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷، با مشاوران ما در اعتمادسازه تماس بگیرید. آنان در هر لحظه پاسخگو سؤالات شما هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان