چه کسب و کارهایی به سوله نیاز دارند

چه کسب و کارهایی به سوله نیاز دارند؟

از جمله سازه‌هایی که کاربرد زیادی در دنیای امروز دارد، می‌توان به سوله اشاره کرد. سوله‌ها با توجه به نیاز کسب و کارها انواع مختلفی دارند. امروزه به جرأت می‌توان گفت که اغلب کسب و کارها به سوله احتیاج دارند. با این حال انتخاب نوع سوله با توجه به نوع کار اهمیت زیادی برای کسب و کارها دارد. اساسا کدام کسب و کارها بیشتر به سوله نیاز دارند؟ چه نوع سوله‌ای برای هر کسب و کار مناسب‌تر است؟ در ادامه مطلب به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

کدام کسب و کارها به سوله نیاز دارند؟

لیست کسب و کارهایی که برای انجام امورات خود به سوله نیاز دارند بسیار بلند بالاست. امروزه تقریبا بیشتر صنایع و سایر کسب و کارها برای رسیدن به اهداف خود به انواع سوله‌ها نیاز دارند. در ادامه چند نمونه از مهم‌ترین کسب و کارهایی که به سوله نیاز دارند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

۱. سوله برای پروش قارچ و دام و …

سوله پرورش قارچ

یکی از کسب و کارهایی که رونق و سود بسیار زیادی دارد، پرورش قارچ، دام، طیور و … است. دلیل استقبال برخی از سرمایه‌داران از این صنعت، رشد و درآمد بالای آن و بازگشت سرمایه در زمان کم است. سوله را می‌توان بهترین سازه برای پرورش قارچ و … دانست. سوله‌ها فضای مناسبی برای رشد انواع قارچ‌ها فراهم می‌کنند. البته در ساخت سوله برای پرورش قارچ، باید به نکات زیادی توجه داشته باشید.

ازجمله این که تهویه مناسب داشته باشد. همچنین دیواره‌های سوله باید کاملا عایق باشد تا علاوه‌بر جلوگیری از ورود هوای سرد و گرم از ورود انواع حشرات موذی هم ممانعت کند. البته این عایق از ورود نور مضر خورشید به داخل سوله هم جلوگیری می‌کند. اغلب سوله‌ها این ویژگی‌ها را دارند؛ به همین دلیل بهترین گزینه برای پرورش قارچ، دام و … محسوب می‌شوند.

۲. سوله برای گلخانه

ساخت سوله گلخانه

همانطور که می‌دانید، احداث گلخانه ازجمله پردرآمدترین شغل‌ها محسوب می‌شود. امروزه کشت انواع گیاه‌ها، میوه‌ها، سبزیجات و … به صورت گلخانه‌ای بوده و کشت سنتی رو به زوال گذاشته است. تنها سازه‌ای که کاملا برای گلخانه مناسبت دارد، سوله است.

برای گلخانه‌ها اغلب از سوله‌های سبک استفاده می‌کنند. این نوع سوله‌ها از مصالح کمتری ساخته شده‌اند و وزن نسبتا سبک‌تری دارند. دلیل اصلی استقبال از گلخانه‌ها، امکان کشت محصول در هر فصلی از سال است. برای گلخانه فرقی ندارد که فصل سرد سال است یا گرم، شرایط محیط داخلی فراهم باشد، محصول رشد خواهد کرد! به همین دلیل باید سوله‌هایی برای گلخانه ساخته شوند که عایق حرارت بوده و تهویه مناسبی هم داشته باشند.

۳. سوله برای صنایع

در واقع مهم‌ترین جایی که از سوله‌ها استفاده می‌شود در صنایع مختلف است. با توجه به این که سوله‌ها هزینه احداث بسیار کمتر و کارایی بالایی دارند، بهترین گزینه برای صنایع مختلف محسوب می‌شوند. برای صنایع مختلف از سوله‌های سبک تا سنگین استفاده می‌کنند. هر کدام از انواع سوله‌هایی که برای صنایع مختلف ساخته می‌شوند، هدف خاصی را دنبال می‌کنند. برخی سوله‌ها برای خط تولید، برخی برای انبار و برخی دیگر هم برای ارائه خدمات کاربرد دارند. البته ممکن است در برخی صنایع، مثل هواپیماسازی هم از سوله‌ها استفاده شود. معمولا کاربرد سوله‌ها در هواپیماسازی، تعمیر هواپیما و جنگنده‌ها است. به هر حال وجود سوله برای اغلب صنایع حیاتی است.

۴. سوله برای ورزش

کاربرد سوله ورزشی

امروزه در هر منطقه‌ای وجود سالن‌های ورزشی ضروری است. دلیل این امر تقاضای زیاد افراد برای انجام ورزش‌های گروهی و انفرادی است. یکی دیگر از کاربردهای سوله، استفاده از آنها در حوزه ورزشی است که بسیار هم گسترده به نظر می‌رسد. برای بسیاری از فعالیت‌های ورزشی مثل فوتسال، والیبال، بسکتبال و … نیاز به وجود سوله خواهید داشت. حتی بسیاری از ورزش‌های استقامتی هم نیاز به سوله دارند. امروزه بیشتر استخرها هم با استفاده از سازه‌های سوله‌ای ساخته می‌شوند. نکته جالب در خصوص سوله‌های مخصوص ورزش، وزن سنگین آنهاست.

دلیل آن هم ابعاد بزرگ‌تر آنها نسبت به سایر سوله‌هاست. به هر حال سوله‌های ورزشی باید فضای زیادی در اختیار ورزشکاران قرار دهند. همین فضای بزرگ، باعث می‌شود که مصالح و فلزات بیشتری در سوله به کار برود و وزن کلی سازه سنگین‌تر شود. به هر حال از سوله‌ها در حوزه‌های مختلفی استفاده می‌کنند.

۴. سوله برای خط تولید

شما می توانید با سرمایه بسیارکم یک خط تولید راه اندازی کنید؛ برای این کار نیاز به تهیه یک خط تولید دارید و سپس می توانید یک سوله کوچک را نیز اجاره کنید یا بسازید (توصیه ما برای شروع اجاره یک سوله با ابعاد کوچک است). البته خط تولید را شاید در یک کارگاه کوچک نیز بتوان راه اندازی کرد. برای مثال راه اندازی خط تولید دستمال کاغذی نیاز به یک سوله با ابعاد ۳۰ الی ۴۰ متری دارد.

نتیجه گیری

از سوله‌ها در بسیاری از کسب و کارها، مثل گلخانه، پرورش قارچ، فعالیت‌های ورزشی و … استفاده می‌کنند. همچنین سوله‌ها کاربرد بسیار گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند. از سوله‌ها برای نگهداری از مواد اولیه، خط تولید، انبار و … در صنایع مختلف استفاده می‌شود. گروه مهندسی اعتمادسازه با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای کسب و کار شما، بهترین نوع سوله را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷ تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰۹۱۳۷۵۷۰۵۸۷

مشاوره و استعلام قیمت رایگان